|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
STK ve Tarikatlardan Bildiri; ’Vatan Nöbetindeyiz, Hodri...
  • Reklam

STK ve Tarikatlardan Bildiri; 'Vatan Nöbetindeyiz, Hodri Meydan!'

103 emekli amiralin Montrö tartışmaları ve ‘tekkedeki amiral’ konulu ortak açıklamasının ardından, çok sayıda dernek ve vakfın “çatı” kuruluşu olarak faaliyet gösteren “Milli İrade Platformu”ndan da bir açıklama geldi.

04 Nisan 2021 - 20:44

104 emekli amiralin Montrö tartışmaları ve ‘tekkedeki amiral’ konulu ortak açıklamasının ardından, çok sayıda dernek ve vakfın “çatı” kuruluşu olarak faaliyet gösteren “Milli İrade Platformu”ndan da bir açıklama geldi.

Aralarında; Menzil, Erenköy, İsmailağa, Nur Cemaati gibi dinsel yapılanmalara bağlı olarak “yardım” kuruluşu adı altında faaliyet gösteren Hayrat Vakfı, İhlas Vakfı, Semerkand Vakfı, İsmailağa Cami Hizmet Vakfı gibi kuruluşlar ile AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Deniz Feneri Derneği, ÖNDER, Ensar Vakfı, Hak-İş, İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD, Okçular Vakfı, TÜGVA, TÜRGEV, KADEM gibi kuruluşların bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşlarını çatısı altında bulundurduğu belirtilen “Milli İrade Platformu”, emekli amirallerin açıklaması üzerine “vatan nöbeti”nde olduğunu ifade eden bir açıklama yaptı.

İmzacı emekli amirallere “15 Temmuz’da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller” denilen açıklamada, “Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle:

“Bu aziz millet, tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dâhilî ve haricî düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.

15 Temmuz’da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller, bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cür’etine ve hadsizliğine kalkışmışlar!

Millet iradesine karşı hâlâ bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz: Hodri Meydan!

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz.

Dâhilî ve haricî bütün bedhahlar, hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde “BİN gider BİR döneriz ama ZAFERLE döneriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Vernel Max Yenilendi
Vernel Max Yenilendi