|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonları Kapsamında Müzik...
  • Reklam

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonları Kapsamında Müzik Projesi

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilhamla oluşturulan “Yeni Sesler” başlıklı müzik projesi, yeni sanatçıların üretimleri ile gelişmeye devam ediyor. “Yeni Sesler” Projesi’nin İlham Kaynağı Bu Kez Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu.

14 Ocak 2019 - 14:19

Pera Müzesi, geçtiğimiz yıldan bu yana yürüttüğü “Yeni Sesler” başlıklı müzik projesi kapsamında Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilham alan besteci ve müzisyenlerin üretimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
Projenin yeni yıldaki ilk üretiminde müzisyenler Mehmet Yaranona ve Koray Erkan bir araya geliyor.

Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyonundan esinlenen “Ölçülerle Denemeler” başlıklı performans, 22 Şubat günü saat 20.00’de Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu sergi katında gerçekleştirilecek.

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilhamla oluşturulan “Yeni Sesler” başlıklı müzik projesi, yeni sanatçıların üretimleri ile gelişmeye devam ediyor.
Müze koleksiyonlarını farklı ifade olanakları sunan mecralarla yeniden keşfetmeyi amaçlayan projede, çeşitli müzik türlerinde üretim yapan besteci, müzisyen veya sanatçılar “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarından esinlenen üretimler gerçekleştiriyor.
Projenin sıradaki sanatçı konukları Mehmet Yaranona ve Koray Erkan “Ölçülerle Denemeler” başlıklı performansta bir araya geliyor. Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyonundan esinlenerek oluşturulan müzikal bir deneyi teşkil eden ve tamamı sabit metronomda, aynı dört notaya kilitli performans, ritmik ölçü ve armonik yapı değişimleriyle müziğin iki değişkeni ritim ve ton öğelerinin ekseninde bir gezinti amaçlıyor. Performansta Mehmet Yaranona’nın gitar ve canlı ses döngülerine, Koray Erkan bas gitarla zemin belirlerken, davulda Akay Taşkıntuna onlara eşlik ediyor. “Ölçülerle Denemeler”, 22 Şubat Cuma günü saat: 20.00’de, Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu sergi katında gerçekleşiyor.

Koleksiyonlar yeni eserlere ilham veriyor

Çeşitli müzik türlerinde üretim yapan besteci, müzisyen veya sanatçıları “Yeni Sesler” projesinde bir araya getiren Pera Müzesi, Suna  ve İnan Kıraç Vakfı “Oryantalist Resim Koleksiyonu”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarından esinlenen üretimleri sezon boyunca sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek. Proje kapsamında bugüne dek Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz, Burak Özdemir & Musica Sequenza'yı ağırlayan projenin bir sonraki sanatçı konukları Alican Çamcı ile Meriç Artaç olacak. 

“Ölçülerle Denemeler” başlıklı konser, 22 Şubat günü saat 20.00’de Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu sergi katında gerçekleştirilecektir.
Biletler Biletix’ten veya etkinlik günü Pera Müzesi resepsiyonundan temin edilebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sancaktepe’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı
Sancaktepe’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı
Çavuşoğlu: Türkiye, Doğu Akdeniz'deki Çıkarlarını Sonsuza Kadar Korumaya Devam Edecek
Çavuşoğlu: Türkiye, Doğu Akdeniz'deki Çıkarlarını Sonsuza...