|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Suriye’deki ABD Askerleri Hakkında Karar Verildi!
  • Reklam

Suriye'deki ABD Askerleri Hakkında Karar Verildi!

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, 'Suriye'de DEAŞ'la mücadelede sona gelindi. DEAŞ'ın yeniden ortaya çıkmaması ve barış için BM de dahil bölge ülkeleri ortak çalışmalı' ifadeleri kullanıldı.

04 Nisan 2018 - 20:23

Beyaz Saray, dün yapılan Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) toplantısında ABD yönetiminin Suriye konusunda aldığı kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.

YAZILI AÇIKLAMADA DOĞRUDAN "ÇEKİLME" İFADESİ YOK

Açıklamada, doğrudan Amerikan askerlerinin geri çekilmesine yönelik bir ifade kullanılmazken şu değerlendirmeye yer verildi:

"DEAŞ'LA MÜCADELENİN SONUNA GELİNİYOR"

"Suriye'de DEAŞ'ı yok etme askeri misyonu, DEAŞ'ın neredeyse tamamen ortadan kaldırılmasıyla hızlı bir şekilde sonuna geliyor. ABD ile müttefikleri, Suriye'deki henüz ortadan kaldırılmamış küçük DEAŞ kalıntılarını yok etme görevine bağlıdır. (Suriye ile ilgili) Gelecek planları hakkında müttefiklerimiz ve dostlarımızla konuşmaya devam edeceğiz. Bölgedeki ülkelerin ve BM'nin, DEAŞ'ın bir daha asla ortaya çıkmamasına ve barışı sağlamaya yönelik çalışmasını bekliyoruz."

BİR YETKİLİ, "ABD BİR SÜRE DAHA SURİYE'DE KALACAK, SONRA ÇEKİLECEK" DEDİ

Öte yandan Amerikan medyasında yer alan ve adının açıklanmasını istemeyen bazı Beyaz Saray yetkililerine dayandırılan haberlerde, "ABD'nin bir süre daha Suriye'de kalmasına ancak bu sürenin sonunda ülkeden çekilmesine" karar verildiği belirtildi.

TRUMP, "EVE DÖNME ZAMANI GELDİ" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Trump, dün Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, "Suriye'den çıkma planı üzerinde çalışıyoruz. Suriye'de olmamızın ana nedeni DEAŞ'tan kurtulmaktı ve bu görevi hemen hemen tamamladık. Şimdi çok kısa süre içinde bölge ülkeleriyle koordinasyon içinde kararımızı vereceğiz. Suudi Arabistan bizim Suriye'de kalmamızı istiyorsa parasını ödemesi gerekecek. DEAŞ'a karşı çok başarılı olduk ama artık zamanı geldi. Bazen eve dönmenin zamanı gelmiştir. Biz de bunu çok ciddi şekilde düşünüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürk :
Öztürk : " Yeni Şiir Kitabıma emeği geçenlere TEŞEKKÜRLER .....
Logitech’ten ‘Sessiz Tıklama’ teknolojili Kablosuz Klavye & Mouse Seti
Logitech’ten ‘Sessiz Tıklama’ teknolojili Kablosuz Klavye &...