|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Taksici Yol Kesti Evrak Kontrolü Yaptı
  • Reklam

Taksici Yol Kesti Evrak Kontrolü Yaptı

İstanbul Esenyurt'ta bir turizm şirketine ait aracın önünü keserek evrak kontrolü yapan taksi şoförü gözaltına alındı. Zanlının sürücü belgesi 100 puanı doldurduğu için 2 ay süre ile geri alındı ve 34 TCA 95 plakalı Ticari Taksinin Çalışma Ruhsatı SÜRESİZ İPTAL edildi.

28 Ocak 2020 - 16:48

İstanbul Esenyurt'ta yol kesip evrak kontrolü yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan  taksi şoförüne ceza yağdı.

Sürücü belgesi 100 puanı doldurduğu anlaşılan zanlının sürücü belgesi 2 ay süre ile geri alındı, toplam bin 360 lira ceza uygulandı ve 34 TCA 95 plakalı Ticari Taksinin Çalışma Ruhsatı ise SÜRESİZ İPTAL edildi.

İstanbul Esenyurt'ta bir turizm şirketine ait aracın önünü keserek evrak kontrolü yapan taksi şoförü E.G. gözaltına alındı.

Korsan olduğu iddiasıyla bir turizm firmasına ait aracın yolunu keserek evrak kontrolü yapan E.G'nin kullandığı Ticari Taksinin çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde yolcu taşıdığı belirlenerek çalışma Ruhsatı İstanbul Büyükşehir Belediyesince süresiz iptal edildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği, 27 Ocak 11.00 sıralarında Esenyurt'ta bir otelin önünde turizm şirketine ait aracın önünü kesip evrak kontrolü yapan ticari taksi şoförünü yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler tarafından 34 TCA 95 plakalı taksinin şoförü E.G. kısa bir zaman içinde yakalandı.

Şüpheliye, trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak zorunluluk veya yükümlülüklere uymamaktan 132, belediyenin verdiği çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde yolcu taşımaktan bin 228 lira olmak üzere toplam bin 360 lira ceza kesildi.

Şüphelinin ayrıca sürücü belgesi 100 puanı doldurduğu için 2 ay süre ile geri alındı ve 34 TCA 95 plakalı Ticari Taksinin Çalışma Ruhsatı İstanbul Büyükşehir Belediyesince SÜRESİZ İPTAL edildi.

Durdurulan turizm şirketinin ve 34 CBM 474 plakalı araç sürücü M.A.A'nın şüpheliden şikayetçi olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan taksi sürücüsü E.G. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Esenkent Polis Merkezine teslim edildi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"27 Ocak 2020 günü “taksiciler yol kesip evrak kontrolü yaptı” başlığıyla haber olan 34 TCA 95 plakalı araç sürücüsü E. G. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince yakalanmıştır.

Sürücü E. G.’ye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 47/1-d (Trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak) maddesine istinaden 132 TL, Ek-2/5 maddesine istinaden 1228 TL, toplam 1360 TL Trafik İdari Para Cezası uygulanmıştır.

Sürücü belgesi 100 puanı doldurduğu için (2) ay süre ile geri alınmıştır.

34 TCA 95 plakalı araç trafikten men edilmiştir.

34 TCA 95 plakalı Ticari Taksinin Çalışma Ruhsatı SÜRESİZ İPTAL edilmiştir.

E.G. işlem yapılmak üzere Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Esenkent Polis Merkezine teslim edilmiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs Sonrası, Türkiye İçin 100 Milyar Dolar Yatırım Fırsatı Var
Koronavirüs Sonrası, Türkiye İçin 100 Milyar Dolar Yatırım...
Türkiye'de Can kaybı 4340'a, Vaka Sayısı 156 bin 827'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4340'a, Vaka Sayısı 156 bin 827'ye Yükseldi