|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Tanju Çolak’tan Erzurum’a Ziyaret
  • Reklam

Tanju Çolak'tan Erzurum'a Ziyaret

Bir dizi program ve ziyaret amacıyla Erzurum’a giden Efsane futbolcu Tanju Çolak Erzurum’a hayran kaldı.

08 Nisan 2021 - 01:39 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 02:27

Bir dizi program ve ziyaret amacıyla Erzurum’a giden Efsane futbolcu Tanju Çolak Erzurum’a hayran kaldı.

Tanju çolak ve Adnan Atalay Erzurum Valisi Okay Memiş’i makamında ziyaret etti.
Tanju Çolak tarafından Erzurum Valisi Okay Memiş’e, futbolcular tarafından imzalanmış bir Fenerbahçe formasını takdim ett. 

Adnan Atalay ise Erzurum Valisi Okay Memiş’e, Hakan Hadi Kadıoğlu'nun yazdığı, Mustafa Kemal Paşa’nın Erzurum’da bulunduğu 57 günü anlatan "Vatanın Bağrında Elli Yedi Gün, Ya İstiklal Ya Ölüm" isimli kitabı hediye etti.

Erzurum Kültürsarayı’nı ziyaret eden Altın Ayakkabı Ödülü Sahibi Tanju Çolak, Kitapsarayı - Kültürsarayı Sahibi ve Türkiye Haber Ajansı Erzurum Temsilcisi Adnan Atalay’la da uzun uzun sohbet etti.

Erzurum’a ve Erzurum Halkına kültür hizmeti sunduklarını ifade eden Adnan Atalay, “Erzurum Kitapsarayı ve Kültürsarayı’nda, Atalay kardeşler olarak babamızdan aldığımız kültür mirasını yaşatıyor ve Erzurum'a kültür hizmetini sürdürüyoruz.” Dedi.

Topluma kültür hizmeti sunmanın önemli bir değer olduğunu ifade eden Milli Futbolcu ve Gol Kralı Tanju Çolak, “Erzurum, mimarisiyle, caddesiyle, kaldırımıyla ve kültürel yapılarıyla kendine özgü önemli bir değer. Burada Kültürün ve okumanın devamlılığı için çalışma yapıyorsunuz. Türk kültür ürünlerini topluma ulaştırma yolunda önemli bir çalışma. Toplum kültürüne yaptığınız katkı yadsınamaz.” Diyerek tebrik etti.

Erzurum’un Oltu İlçesine de giden Tanju Çolak ikram edilen cağ kebabı tadına hayran kaldı. Çolak "Ben böyle bir lezzet görmedim" Diyerek hayranlığını dile getirdi.

Tanju Çolak Hakkında

Doğum yeri ve tarihi:  Samsun / 10 Kasım 1963 (57  yaşında)
Eşi: Aysu Çolak
Çocukları: Melisnaz Çolak, Anıl Çolak

Santrafor mevkinde görev almış Türk eski millî futbolcudur. Tanju Çolak, Türk futbol tarihinin 335 gol ile gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu, 39 gol ile Süper Lig'de bir sezonda en çok gol atan futbolcusu ve 6 gol ile Süper Lig'de bir maçta en fazla gol atan futbolcusu rekorlarını elinde bulundurmaktadır. Avrupa Altın Ayakkabı Ödülü'nü alan tek Türk futbolcu olan Tanju Çolak, aynı zamanda Süper Lig'de 240 golle en çok gol atan 2. futbolcudur.

Tanju Çolak, 1987-1988 sezonunda 39 golle bir sezonda an fazla gol atan futbolcu olmuştu. Çolak, aynı zamanda attığı 39 golle France Football Dergisi'nin 'Altın Ayakkabı' ödülünün de sahibi olmuştu. Efsane futbolcu ödülünü 1 Şubat 1989 günü Monaco'da almıştı.

Kısa dönem A2 millî takım teknik direktörlüğü yapa Tanju Çolak 2000 yılından sonra teknik direktörlüğe ara verd. Kendisinin kurduğu Progol adında menajerlik bürosunda menajerlik yapan  Tanju Çolak aynı zamanda bir spor gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi