|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

’Tebessüm’lerin En Güzeli Üsküdar’da Yaşandı

'Tebessüm'lerin En Güzeli Üsküdar'da Yaşandı

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde ‘Tebessüm’lerin En Güzeli Üsküdar’da Yaşandı… Yüzlerce Down Sendromlu Melek, EYPIO ve Doğukan Manço’yla Eğlendi

21 Mart 2019 - 14:29 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:00

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde ‘Tebessüm’lerin En Güzeli Üsküdar’da Yaşandı… Yüzlerce Down Sendromlu Melek, EYPIO ve Doğukan Manço’yla Eğlendi

İstanbul - Üsküdar Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü 3 yıl önce hizmete açtığı ve down sendromlu gençlerin çalıştığı Tebessüm Kahvesi’nde düzenlediği muhteşem bir etkinlikle kutladı.

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce down sendromu genci ve ailelerini ağırlayan; Okan Karacan’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlikte gençler, rap şarkıcısı EYPIO’nun şarklıları ve Doğukan Manço’nun DJ performanslarıyla unutulmaz dakikalar yaşadı.

Hep birlikte şarkılara eşlik eden ve dans eden melekler, açıldığı günden bu yana sayısız ödül alan, sadece Üsküdar’ın değil Türkiye’nin projesi olan Tebessüm Kahvesi’nin 3. yaşını projenin mimarı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’le pasta keserek kutladı. Pasta kesiminin ardından gökyüzüne balonlar bırakıldı.

BAŞKAN TÜRKMEN: EN GÜZEL PROJEM

Göreve geldiği günden bu yana kendisini en mutlu eden projenin down sendromlu gençlerin hem çalışma hem de sosyalleşme fırsatı bulduğu Tebessüm Kahve’si olduğunu belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Üç yıl önce bugün Tebessüm Kahvesi’ni açtık. Bugün 3. yılımızı kutluyoruz. 5 yıldır bu görevi yapıyorum. Bana ‘Başkanım sizi en çok mutlu eden projeniz ne diye’ sorarsanız hiç tereddütsüz Tebessüm Kahvesi ve siz sevgili canlarımı söylerim. Çünkü burada bir mutluluk var. Bu kapıdan içeri girince insanın bütün hayatı değişiyor; sıkıntıları, dertleri dışarıda bırakıyoruz" diye konuştu.

Engelli çocukları olan ailelere toplumun yardımcı olması gerektiğinin altını çizen Başkanı Hilmi Türkmen, hem Tebessüm Kahvesi hem de Bulgurlu’da açılan Engelsiz Yaşam Merkezi’yle Üsküdar Belediyesi olarak ilklere imza attıklarını da söyledi.

Down sendromlu gençlerden oluşan mehter takımı ve folklor ekiplerinin de muhteşem performans sergilediği etkinlikte gençler; ok atma, mangala gibi aktivitelerle de sosyalleşme fırsatı buldu.

Kutlamada; Fotoğraf Sergisi, Keman Resitali, Ebru, Kaligrafi, Ahşap Boyama gibi etkinlikler de gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Millî İradenin Üstünlüğü İlkesini Demokrasimizin Merkezine Yerleştirdik'
'Millî İradenin Üstünlüğü İlkesini Demokrasimizin Merkezine...
'Sosyal Güvenlik ve Sağlık Hizmetleri Reformu, Tüm Dünyaya Örnek Olmuştur”
'Sosyal Güvenlik ve Sağlık Hizmetleri Reformu, Tüm Dünyaya...