|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Terörist Yavuzel’den Türkiye ve Erdoğan’a Küstah Tehdit
  • Reklam

Terörist Yavuzel'den Türkiye ve Erdoğan'a Küstah Tehdit

Türkiye’nin terör örgütü PKK ile mücadelesine karşı kampanya yürüten sözde yazar Gökhan Yavuzel yayınladığı video ile Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a haddini aşan küstahça sözler kullanarak tehditler savurdu. PKK ve bölücü örgülerin propagandalarını yürüten ırkçı terörist yazar müsveddesi Gökhan Yavuzel’in kitapları Türkiye’de zehir saçmaya devam ediyor.

12 Temmuz 2020 - 17:50 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 07:35

Türkiye’nin terör örgütü PKK ile mücadelesine karşı kampanya yürüten sözde yazar Gökhan Yavuzel yayınladığı video ile Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a haddini aşan küstahça sözler kullanarak tehditler savurdu.

PKK ve bölücü örgülerin propagandalarını yürüten ırkçı terörist yazar müsveddesi Gökhan Yavuzel’in kitapları Türkiye’de zehir saçmaya devam ediyor.

Sığınma talebinde bulunduğu İngiltere’den Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tehditler savuran, PKK'lı terörist yazar müsveddesi Gökhan Yavuzel, son olarak yayınladığı video ile adeta kin kustu.

HÜKÜMETE VE ERDOĞAN’A TEHDİT 

Teröristi amacına ulaştıracağı için yayınımızda yer vermediğimiz skandal videoda, ırkçı terörist Gökhan Yavuzel, sığıntı olduğu kendi ağababalarının kucağına oturarak kendisine emredilen cümlelerle adeta Türk Milletine kin kusuyor. 
Kendisinin sosyal medyada tehdit edildiğini öne süren ırkçı terörist Gökhan Yavuzel, “Siz bizim bedenimizi tehdit ediyorsunuz. Biz sizin ağa babalarınızı, tökezlemiş hükümetinizi, Tayyip Erdoğan’ı tehdit ediyoruz. Düşeceksiniz.” şeklinde küstah cümlelere yer veriyor.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik Türkiye'nin adımlarına ilişkin, "Bunların hepsinin toplam açılımı nedir? Bir gece ansızın gelebiliriz.” İfadesini videoda küstahça diline dolayan terörist yazar müsveddesi Gökhan Yavuzel “eli kalem tutan bir militan” olduğunu da itiraf ederek “kalemi de kullandığımız gibi silahı da kullanmasını biliriz. Bir militan gibi direnmesini bilir bir gece ansızın gelebiliriz” diyerek tehditler savuruyor.

KİTAPLARI TÜRKİYE’DE ZEHİR SAÇIYOR

2015-2016 yıllarında Türk güvenlik güçleri ve terör örgütü PKK arasında yaşanan çatışmalar sırasında başını çektiği, “Barış İçin Edebiyatçılar İnisiyatifi” ile teröristleri savunan Gökhan Yavuzel’e terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesi ile yakalama kararı çıkartılmıştı.

PKK ve bölücü örgülerin propagandalarını yürüten ırkçı terörist yazar müsveddesi Gökhan Yavuzel’in kitapları Türkiye’de zehir saçmaya devam ediyor.

TÜRKİYE’DEN KAÇMIŞTI

PKK militanı Yavuzel’in Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlaması ile TCK 301. maddesinden aleyhine dava açılmasıyla birlikte soluğu Türkiye’den kaçmakta bulmuştu.

Önce Kıbrıs ardından Galler’e giden PKK militanı Yavuzel burada da rahat durmayarak Türkiye aleyhine faaliyetlerine devam etti. İngiltere’de Türkiye karşıtı örgütlerde konferans ve dersler veren Yavuzel Türkiye’de yaşayan Kürt vatandaşlarımızı siyasal malzeme olarak kullanarak Türkiye devletine karşı isyan çıkarmaya davet etti.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI SAVUNDU
Ermenistan’ın başkenti Erivan’daki sözde soykırım anıtına giderek taziyede bulunan ve Türkiye’yi soykırımla suçlayan PKK militanı sözde yazar Yavuzel’in Londra’daki Ermeni diasporası ile birlikte radikal sol grupların tüm etkinliklerinde boy gösterdiği ve kitaplarının da Türkiye’de satışının devam ettiği öğrenildi.

Gökhan Yavuzel 2015 yılında Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyede silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayında aktif rol oynadığı, 2016 yılında Cizre’de terör örgütü mensubu Mehmet Tunç isimli PKK’lı terörist ile bağlantı kurarak Türk askerine saldırı talimatını verdiği de iddia ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik Yapımıza Kumpastır'
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik...
Garanti BBVA'dan Türkiye Ekonomisine 473 milyar TL Destek
Garanti BBVA'dan Türkiye Ekonomisine 473 milyar TL Destek