|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

TikTok’un sahibi ByteDance, Yarın Trump’a dava açacak
  • Reklam

TikTok’un sahibi ByteDance, Yarın Trump’a dava açacak

ByteDance şirketinin TikTok sorunuyla ilgili olarak Donald Trump yönetimine pazartesi günü dava açacağı bildirildi.

23 Ağustos 2020 - 13:00

Başkan Donald Trump, TikTok’un sahibi ByteDance ve WeChat’in sahibi Tencent’in ülkesinde faaliyet göstermesini yasaklayan kararı imzaladı. Buna göre her iki şirketin ABD faaliyetleri 45 gün içinde sonlanacak.

Bu gelişmenin üzerine; ByteDance şirketinin TikTok sorunuyla ilgili olarak Donald Trump yönetimine pazartesi günü dava açacağı bildirildi.

Çin merkezli video paylaşım platformu Tiktok’un bağlı olduğu ByteDance şirketi, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) saatiyle yarın Trump yönetimi aleyhinde resmen dava açacaklarını duyurdu.
 
Açıklamada, “Son bir yılda, şirketimiz dürüst bir tavırla ABD yönetimiyle iletişimde bulunmaya çalışarak, ABD’nin kaygılarını gidermek için çözüm planları ortaya koydu.

Ancak ABD yönetimi, olguları bir kenara bırakıp meşru hukuki prosedürlere uymadığı gibi, şirketin ticari görüşmelerine zorla müdahale etmeye çalıştı.

Hukukun üstünlüğünden vazgeçilmemesini, şirketimize ve abonelerimize adil bir şekilde davranılmasını güvence altına almak amacıyla resmen dava açacağımızı ilan ediyoruz” ifadesine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını açıkladı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını...