|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

TK Sera A.Ş. Growtech’te Tanıtıldı
  • Reklam

TK Sera A.Ş. Growtech’te Tanıtıldı

TK Sera A.Ş. İlk Defa Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı Growtech’te Kamuoyuna Tanıtıldı

29 Kasım 2019 - 01:40

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Sera A.Ş., dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) tarım sektörü fuarı, Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda ilk defa kamuoyuna tanıtıldı.

TK Sera A.Ş. Bitkisel Üretim ve Girdi Müdürü Dr. Sedat Çıtak, fiyat dalgalanmasının önüne geçmenin yanında amaçlarının sürdürülebilir tarımsal üretiminin önünü açmak ve üretim alanlarını miktarsal olarak artırmak olduğunu söyledi.

Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı 27-30 Kasım tarihleri arasında Antalya Expo Center’da, “Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması” ana teması ile ziyarete açıldı. 32 ülkeden 850’yi aşkın katılımcı markanın yer aldığı ve 130’dan fazla ülkeden 90 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi beklenen Fuar, ülke tarımı için önemli bir gelişmeye de ev sahipliği yaptı. TK Sera A.Ş. Bitkisel Üretim ve Girdi Müdürü Dr. Sedat Çıtak, Growtech Fuarı’nda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Sera A.Ş. ile ilgili olarak projenin işleyişi ve amaçları hakkında kamuoyuna ilk kez bilgi verdi. Dr. Çıtak, “Sera A.Ş. olarak sözleşmeli üretim ile verimliliği artırmak istiyoruz. Bu model ile üretimde tohumdan sofraya uzanan tüm süreçlerin üreticimizin ve tüketicimizin lehine planlanması için çalışıyoruz.” dedi.

Sözleşme ile çiftçilerin üretim girdi maliyetleri karşılanacak…

Sözleşmeli üretim için öncelikle tüketici taleplerini topladıklarını ve üretim miktarını planladıklarını belirten Dr. Çıtak, sonrasında sözleşme yapmak isteyen üretici başvurularını değerlendirdiklerini ve sözleşme yapılan çiftçilerin üretim girdi maliyetlerini karşıladıklarını kaydetti. Önceliklerinin tarım kredi kooperatiflerine üye olan çiftçiler olduğunun altını çizen Dr. Çıtak, “Mahsülünü ve malını doğru üreten kişiler ile çalışabiliriz. Ürünlerin üstünde Sera A.Ş. logosu yer alacak. Böylece tüketiciler satış noktalarında aldıkları ürünün Sera A.Ş’ye ait olduğunu bilecekler.” açıklamasında bulundu.

Sürdürülebilir tarımsal üretimin önünü açmak istiyoruz …

Söz verilen kriterlere göre yapılacak üretimi sahada da takip ettiklerini ifade eden Dr. Sedat Çıtak, “Ürünleri bize söz verildiği şekilde miktarına, şekline, rengine yani belirlediğimiz kriterlere uyup, uymadığına göre satın alıyoruz ve son kullanıcıya ulaştırıyoruz. Misyonumuz sağlıklı ürün üretilmesi ve sağlıklı ürün tüketilmesini sağlamak. Ayrıca sürdürülebilir tarımsal üretiminin de önünü açmak ve üretim alanlarını miktarsal olarak artırmak istiyoruz. Burada tüm bu planlamalar doğrultusunda bir diğer amacımız da üreticiyi zarar ettirmemek” diye konuştu.

TK. Sera A.Ş’nin Growtech’te tanıtılması bizi gururlandırdı…

TK. Sera A.Ş.’nin kamuoyuna tanıtılmasını değerlendirilen Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) fuarı Growtech olarak, ülke tarımımıza ve ekonomimize önemli katkı sağlayacak TK Sera A.Ş ile ilgili tanıtımın ilk kez Growtech’de yapılması bizi çok gururlandırdı. TK Sera A.Ş ile aile çiftçilerimiz, büyük üreticilerimiz, sera konstrüksiyon, sulama sistemleri, donanım, ekipman üreticilerimiz, tohumcularımız, gübrecilerimiz, tarım makinaları ve sofrasında bu ürünleri tüketen vatandaşlarımız da dahil herkes kazanacak” dedi.

Informa Markets hakkında:

Informa Markets farklı endüstri ve uzmanlaşmış pazarların ticari faaliyetlerini yürütmelerini, yenilikçi girişimlerde bulunmalarını ve büyümelerini destekleyen platformlar geliştirmektedir. Portföyü; aralarında Sağlık Hizmetleri ve İlaç Ürünleri, Altyapı, İnşaat ve Emlak, Moda ve Hazır Giyim, Turizm, Yiyecek ve İçecek, ve Sağlık ve Beslenme sektörlerinin de bulunduğu çeşitli pazarlarda 550 uluslararası B2B organizasyon ve markadan oluşmaktadır. Geliştirdiği yüz-yüze fuarlar, uzmanlaşmış dijital içerikler ve aksiyonlanabilir veri çözümleri vasıtası ile tüm dünyadaki iş ortaklarına birbirleri ile etkileşime geçme, tecrübe kazanma ve yeni iş fırsatlarını değerlendirme fırsatları sunmaktadır. Dünyanın önde gelen fuar organizasyon firması olarak, çok çeşitli uzmanlaşmış sektörleri canlandırıyor, onlara yeni iş fırsatları sağlıyor ve yılın 365 günü büyümelerini mümkün kılmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyet Müdürü :
Emniyet Müdürü : " Atlı Polis Birlikleri kaldırılmalı..! "
Emektar polisin SAHİPSİZLİK İsyanı
Emektar polisin SAHİPSİZLİK İsyanı