|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Toplu Taşıma Sektörünün Umudu Olduk’
  • Reklam

'Toplu Taşıma Sektörünün Umudu Olduk'

Türkiye’nin toplu taşıma alanındaki tek sendikası olan Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası, toplu taşıma sektörünün yükselen trendi haline geldi. 

21 Eylül 2018 - 15:19 - Güncelleme: 24 Eylül 2018 - 17:52

Türkiye’nin toplu taşıma alanındaki tek sendikası olan Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası, toplu taşıma sektörünün yükselen trendi haline geldi. 

Son yıllarda kangren haline gelip çözüm bulunamayan sorunları yetkili mercilere ve siyasi iradeye aktarma konusunda yapılan çalışmalarla dikkatleri üzerine toplayan, Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TT-İŞVEREN Sendikası) İzmir Şube Başkanı Ayhan Kindik, İzmir Şubesinin sektörün sorunlarına hakim bir kadro ile faaliyetine başladığını söyledi…

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasının esnafın umudu olduğunu sektördeki konumunu her geçen gün daha etkili hale getirdiğini kaydeden İzmir Şube Başkanı Ayhan Kindik, “2016 yılında Genel Başkanımız Sayın Kemal Çetin öncülüğünde kurulan Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası her geçen gün biraz daha büyüyor… Sendikamız sektörün kalbi, sesi haline geldi… Ülkemizin tüm bölgelerinde sorunları bilen kadrolarla şubelerimiz oluşturuluyor. Sendikamızın Ege Bölge Başkanı Bahattin Ezber sayesinde Ege bölgemiz de kemik kadrolarımız oluştu ve şubelerimiz kuruldu. İzmir şubemizdeki yönetim kadromuz da sorunlara hakim bir şekilde görevine başladı. Ülkemize, milletimize ve İzmir’imize hayırlı uğurlu olsun.” dedi…

‘SENDİKAYA ÜYE OLMA HAKKINIZI KUL­LANIN’

Toplu Taşıma Sektöründe hizmet veren İzmirli esnafı üye olmaya davet eden ttişveren Sendikası İzmir Şube Başkanı Ayhan Kindik, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Çetin, tüm illerdeki Toplu Taşıma İşverenlerine ‘Sendikaya Üye Olma Hakkınızı Kul­lanın’ Çağrısında bulunmuştu. Bizde İzmir’de hizmet veren esnaflarımıza çağrıyı yineliyoruz… Güçlü olmak hedefindeyseniz, hakkınızın savunulmasını istiyorsanız Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasına ÜYE olma Hakkınızı Kullanın… Bir olun, iri olun, diri olun… Birlikten kuvvet doğar… Hakkınızı savunmak istiyorsanız bu gücün çatısı altında birleşelim…” Diye konuştu…

SORUNLARA ÇÖZÜM OLUYORUZ
Sektörün kangren haline gelip çözüm bulunamayan sorunlarının yetkili mercilere ve siyasi iradeye aktarma konusunda sendikanın yaptığı çalışmalara dikkat çeken, İzmir Şube Başkanı Ayhan Kindik, “Toplu taşıma esnafı olarak sorunlarımızı resmi kurumlara, muhataplarımıza doğru iletemiyorduk. Böylesine bir teşkilatlanma olmadığı için sektör de itibar görmüyordu. Sorunların muhataplarına doğru iletilmesi ve Toplu Taşıma Esnafının beklentilerinin karşılanabilmesi için, güçlü bir birliktelik ve teşkilatlanmaya ihtiyaç vardı.  Türkiye Toplu Taşıma İş­verenleri Sendikası bu ihtiyaçtan doğdu. Ülke düzeyinde yıllardır özlemi çekilen bir dayanışmayı gerçekleştirdi. Bu örnek dayanışma sayesinde, üyelerimizin sorunları için farkındalık ve örgütlü mücadele bilinci gelişti.
Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası sayesinde ilk kez, sektörün sorunları TBMM gündemine taşındı. Sorunlarımız yerel ve genel yönetimde gündeme alınmaya başlandı.
BİRÇOK ALANDA HUKUK ZAFERİ ELDE EDİLDİ
Öncelikle Türkiye’de Toplu Taşıma Sektörünün, başsız ve sahipsiz olmadığını güçlü bir teşkilatlanmayla ortaya koyan Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasının Genel Başkanı Sayın Kemal Çetin ve değerli yönetimine sektörümüz adına teşekkür ediyorum.
Toplu Taşıma İşveren­leri Sendikası olarak, Toplu Taşıma İşve­renlerinin haklarının korunması için verilen müca­dele ile birçok alanda hukuk zaferi elde edildi.

Bunun için toplu taşıma işverenlerinin sendika kurma ve sendikaya üye olma hakkı önemli bir kazanımdır. 2016 yılında sendikamızın kurulmasıyla başlamış olan faaliyetle­rimiz sektörümüze önemli kazanımlar sağlamıştır.
Bu nedenle, sendikamıza üyelik, Toplu Taşıma İşverenlerinin ve sektörümüzün önüne çıkarılan tüm engellerle mücadele imkanı sunuyor. 
Bunun için İzmir’deki tüm toplu taşıma işverenlerine sesleniyorum. Sendi­kaya üyelik hakkınızı kullanın.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Çetin’in dediği gibi, -Sendika kurma ve sendikaya üye olma hakkı temel hak ve özgürlüklere ilişkin ulusla­rarası sözleşmelerde herkese tanınmış, temel bir insan hakkıdır. Toplu Taşıma İşverenlerini bu haklarına sahip çıkma­ya, sendikamıza üye olmaya ve örgütlü mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz.-” Şeklinde konuştu.

SOSYAL KAZANIMLAR ARTARAK DEVAM EDECEK
Örgütlü olmanın kazandırdığını ifade eden İzmir Şube Başkanı Ayhan Kindik, “Sendikamız üyelerimizin haklarını savunurken, bir yandan da sosyal kazanımlar sağlamaktadır. Ticari Kurumlar ile Anlaşmalardan Sorumlu Komisyonlarımız tarafından önemli anlaşmalar yapıldı. BP ve PTT ile indirim anlaşmaları tamamlandı… Sendika üyelerinin BP akaryakıt istasyonlarından yapacakları yakıt alışverişlerinde ve PTT ile yapılacak kargo gönderimlerinde özel bir indirim uygulaması başladı. Türkiye’nin dört bir yanında 600’den fazla istasyonuyla 7 gün 24 saat hizmet veren BP’den yakıt alan üyelerimiz, BP’den kaliteli akaryakıt kullanmanın ve birçok BP hizmetinden faydalanmanın yanı sıra, BP Club Card ile yaptığı her alışverişte daha da kazançlı olma ayrıcalığına erişiyor. 
Sigorta Aracılık Hizmetlerinde ve Sağlık Hizmetlerinde de anlaşmalar tamamlanarak imza aşamasına geldi. Planlanan sosyal ve ekonomik projelerin hayata geçirilmesi için Ticari Kurumlar ile Anlaşmalardan Sorumlu Komisyonlarımız çalışmalarını hızla sürdürüyor. 
Ticari kurumlarla anlaşmalardan sorumlu komisyonumuz tarafından sürdürülen çalışmalar neticesinde; Özel Sağlık Kurumları, Özel Eğitim Kurumları, Alış-Veriş Marketleri, Otomobil alım-satım ve bakım servisleri, Seyahat şirketleri gibi çeşitli kurumlarla avantajlı indirimler sağlanması için çalışmalar yapılıyor. Sağlıktan eğitime, gıdadan giyime, ulaşımdan, dinlenme tesislerine ihtiyaç duyulan tüm ticari kurumlarla anlaşmalarımız sürdürülecek.” Diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
8. Boğaziçi Film Festivali Film Gösterimleri Devam Ediyor
8. Boğaziçi Film Festivali Film Gösterimleri Devam Ediyor
BOSPHORUS FILM LAB Etkinliklerle Dolu Bir Günü Daha Geride Bıraktı
BOSPHORUS FILM LAB Etkinliklerle Dolu Bir Günü Daha Geride...