|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Trafik Polisleri EBA Canlı Sınıf Uygulamasına Katıldı
  • Reklam

Trafik Polisleri EBA Canlı Sınıf Uygulamasına Katıldı

Antalya'da görevli trafik Polisleri, Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri Kapsamında EBA Canlı Sınıf Uygulamasına Katıldı.

08 Mayıs 2020 - 14:58 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 15:11

Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri Kapsamında, bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronovirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığı çalışmalar neticesinde trafik polisleri kent merkezindeki öğretmenlerin birebir internet üzerinden verdikleri EBA Canlı Sınıf Uygulaması eğitimlerine katıldılar
 
Trafik polislerini karşılarında gören çocukların sevinçle karşıladığı canlı yayın dersinde, trafik haftası mottosu kullanılarak haftanın önemine değinidi.
 
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nün konuyla ilgili açıklmasında şu ifadeler yer aldı : 
 
"Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.
 
Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs (Covid-19) salgını nedeniyle,  İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla “Karayolu Trafik Haftası” etkinliklerinin 02 - 08 Mayıs 2020 tarihleri arasında "Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda", "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" mottolarıyla; Koronovirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde kutlanması planlanmıştır.
 
Bu bağlamda Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalar neticesinde trafik polislerimiz, ilimizdeki öğretmenlerin birebir internet üzerinden verdikleri EBA Canlı Sınıf Uygulaması eğitimlerine katıldılar. 
 
Trafik polislerini karşılarında gören çocukların sevinçle karşıladığı canlı yayın dersinde, trafik haftası mottosu kullanılarak haftanın önemine değindiler. Ders esnasında çocuklara trafik kurallarını tekrar hatırlatan trafik polisleri ile öğretmenler, Karayolu Trafik Haftasına olan duyarlılığı artırmak ve trafik kültürünü benimsetmek adına önemli bir adım attılar."
 
 
ÖZEL HABER- ** Halis KAHRAMAN / TR HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsung'dan Galaxy S20 FE Hayranları İçin Rengârenk Yalın Konseri
Samsung'dan Galaxy S20 FE Hayranları İçin Rengârenk Yalın...
Sanatçı Nesrin Akkoç’un, Cumhuriyet Coşkusu
Sanatçı Nesrin Akkoç’un, Cumhuriyet Coşkusu