|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Trump’tan Flaş Suriye Açıklaması
  • Reklam

Trump'tan Flaş Suriye Açıklaması

Trump'tan flaş Suriye açıklaması geldi. Fransız Cumhurbaşkanı Macron'la görüşmesi sonrası açıklamalar yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Suriye'den çıkmayı çok isterim, yakında eve döneceğiz" açıklamasını yaptı.

24 Nisan 2018 - 20:26

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan askerlerinin Suriye’den ülkelerine dönmesini istediğini, ancak İran’ın IŞİD’in mağlup edilmesinden boşalan alanda etkin olmasını da istemediğini vurguladı.

“Eve dönmek istiyoruz ancak güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde izimizi bırakmak da istiyoruz” ifadelerini kullanan Trump, bölgedeki zengin bazı ülkelerin Suriye krizinin çözümünde ihtiyaç duyulan finansal desteği bundan sonra daha fazla sağlaması gerektiğini belirtti.

“Ortadoğu’daki olaylarda İran’ın parmağı var” diyen Trump, İran’a Akdeniz’e ulaşma fırsatı vermeyeceklerini belirtti.

İran’la nükleer anlaşmanın çok kötü bir anlaşma olduğunu dile getiren ABD Başkanı Trump, anlaşmanın kaderiyle ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve Fransa ile bu konuda çok verimli görüşmeler yaptıklarını bildirmekle yetindi.

Trump, “Ortadoğu’ya 18 yılda 7 trilyon dolar harcadık ve karşılığında neredeyse hiçbir şey alamadık. Çok zengin olanlar da dahil bölgedeki bazı ülkeleri koruyoruz. Şimdi ortaya çıkıp orada olanlar için ödemeyi yapmalılar” sözlerine yer verdi.

“İRAN’LA YENİ BİR NÜKLEER ANLAŞMA KONUSUNDA ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Ntv’nin haberine göre; İran’la nükleer anlaşma konusunda diplomatik yollarla çözüme gidilmesi gerektiğini düşündüklerini anlatan Macron, “Şu andan itibaren İran’la yeni bir (nükleer) anlaşma konusunda çalışmak istiyoruz. Rusya ve Türkiye ile bölgesel konuları görüşeceğiz. Suriye için siyasi çözüm bizim sorumluluğumuz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanatçı Nesrin Akkoç’un, Cumhuriyet Coşkusu
Sanatçı Nesrin Akkoç’un, Cumhuriyet Coşkusu
Tırport Drive Teknolojisi İle Kamyoncu Sürüş Performansları İzleniyor
Tırport Drive Teknolojisi İle Kamyoncu Sürüş Performansları...