|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türk Polis Teşkilatı’nın 176. yıl Dönümü Kutlandı
  • Reklam

Türk Polis Teşkilatı'nın 176. yıl Dönümü Kutlandı

Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası; İstanbul Ayasofya Meydanı'nda ve Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törenlerle maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde kutlandı.

10 Nisan 2021 - 20:30 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 04:33

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 176. YILI VE POLİS HAFTASI KUTLU OLSUN

Türkiye Haber Ajansı olarak; Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin gününü kutluyoruz.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 176. yılı ve Polis Haftası kutlu olsun.

Ekonomist Gazeteci
Dr. Ahmet Kaplan
Türkiye Haber Ajansı
Türkiye Haber Gazetesi

Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası; İstanbul Ayasofya Meydanı'nda ve Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törenlerle maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde kutlandı.

TAKSİM’DE KUTLAMA

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle saat  10.00'da Cumhuriyet Anıtı'nda gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın yanı sıra polis müdürleri ve polis birimleri temsilcileri katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın anıta çelenk koymasının ardından başlayan törende, şehitler anısına yapılan saygı duruşu sonrasında İstiklal Marşı okundu. 

Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından sona erdi.

VALİ YERLİKAYA’DAN POLİSLERE ÇİÇEK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. Yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da görev yapan güvenlik güçlerinin gününü kutladı.

Ayasofya Meydanı'nda düzenlenen törene İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık, Organize, Narkotik, Siber Suçlar, Terörle Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ile Atlı Polis birliklerinin yönetici ve personelleri katıldı.

Törende yer alan polislerin gününü kutlayan Vali Yerlikaya, polislere çiçek takdim etti.
Selamlaşma sırasında asayiş konularında eğitilmiş olan "Dost" isimli polis köpeği, kendisini sevmek isteyen Vali Yerlikaya'ya hamle yaptı. Köpeğin havlamasıyla birlikte gülüşmeler yaşandı.
Vali Yerlikaya, kutlama töreninin ardından polis araçlarından oluşan bir korteji selamladı.

Kutlama töreninde konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Bugün 10 Nisan. Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş yıl dönümü. Bu yıl dönümünü kutlamak için İstanbul Emniyet Müdürümüz ile birlikte İstanbul'da görev yapan arkadaşlarımızı temsilen buradayız. Onların kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum" dedi.

"İSTERDİK Kİ, HEP BİRLİKTE ONLARIN YANINDA YER ALALIM"

İstanbul'un dünyanın en büyük metropol şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Vali Yerlikaya, "İstanbul gece gündüz demeden 7 gün 24 saat, huzur, asayişin temini, can ve mal emniyetinin sağlanmasında ve korunmasında, cansiperane görev yapan İstanbul polisimiz, salgın döneminde isterdik ki hep birlikte onların yanında yer alalım. Onların kuruluş yıl dönümü sevincini birlikte paylaşmayı isterdik ama olmadı. Biz de 47 bin 491 polis ve bekçimizden oluşan büyük İstanbul'un polis ailemizi temsilen bu meydanda İstanbul Emniyet müdürümüz ve buradaki arkadaşlarımızın şahsında, tüm hemşehrilerimiz adına onların kuruluş yıl dönümünü kutlamak için bir araya geldik" diye konuştu.

"SALGIN TEDBİRLERİ NOKTASINDA 1 YILDAN BERİ CANSİPERANE GÖREV YAPIYOR"

Polise olan sevgiden bahseden Vali Yerlikaya, "Onları seviyoruz. Her gün evlerinden, bu şehrin güvenliği, esenliği için evlerinden ayrılıyor ve tekraren görev süreleri dolup evine gelinceye kadar gönlü işi için, gönlü şehrin huzuru için, kanunun kendine verdiği yetkiden, empati yaparak, davranış olarak içinden çıktığı milletin sevgisini kazanmak için gayret ediyor. Bu ruhla çalıştığının her zaman sizler de, bizler de şahidiyiz. Pek çok arkadaşımız salgın döneminde görev süresi içerisinde salgın tedbirlerinin yerli yerince uygulanması noktasında 1 yıldan beri cansiperane görev yapıyor" şeklinde konuştu.

"İSTANBUL'UMUZ POLİSİNİ SEVİYOR"

Salgın döneminde polisin rolü ile ilgili bilgi veren Vali Yerlikaya, "Vefa sosyal destek gruplarında, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olup evinden çıkamayan vatandaşlarımızın da bir telefon ucunda arkadaşlarımız gayret gösterdiler. Göstermeye de devam ediyorlar.
İstanbul'umuz polisini seviyor. Biz her gün aynı heyecanla arkadaşlarımızla birlikte İstanbul'un huzuru, güvenliği, asayişi, bunların korunması için canla başla, arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. İstanbul Emniyet Müdürümüzün şahsında bütün teşkilat mensuplarının aileleriyle birlikte bu güzel günleri kutluyorum" dedi.

SOSYAL MEDYADAN KUTLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medyadan “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle; Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır (1929). Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.” Mesajını yayımladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Karsan'a, 'Şiddete Sıfır Tolerans' Eğitimi
Karsan'a, 'Şiddete Sıfır Tolerans' Eğitimi