|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Türk Sineması ve Tiyatrosu Cüce Mevlüt’ünü Kaybetti
  • Reklam

Türk Sineması ve Tiyatrosu Cüce Mevlüt'ünü Kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Mevlüt Demiryay'ın ölümü sevenlerini üzdü. Türk tiyatro ve sinemasının sempatik ve sevilen oyuncusu Mevlüt Demiryay, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

26 Haziran 2019 - 21:07

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı, oyuncu Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti. Türk sineması ve tiyatrosunun 'Cüce Mevlüt'ü, Mevlüt Demiryay'ın ölümü sevenlerini çok üzdü. Türk tiyatro ve sinemasının sempatik ve sevilen oyuncusu Mevlüt Demiryay, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

Birçok tiyatro oyununda rol alan ve televizyon programlarında adından söz ettiren tiyatro sanatçısı Mevlüt Demiray, memleketi Niğde’nin Altunhisar ilçesine bağlı Ulukışla Mahallesi'nde toprağa verildi.


Mahalle camisinde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verilen cüce sanatçının cenazesine hemşehrileri katıldı.
Yakınları, Mevlut Demriay'ın toprağa verilişi sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Türk sineması ve tiyatrosunun 'Cüce Mevlüt'ü, Mevlüt Demiryay'ın alanında önemli çalışmalara imza attığını anlatan arkadaşı sanatçı Halil Derya Tekler, "Ufacık bedeniyle hayata 54 yıl direnen sevgili arkadaşım… Dert ortağım, en az ayda bir de olsa telefonla görüştüğüm canım kardeşim. En son üç hafta falan önce görüştük, emekli olmuş, hayatın zahmetsiz yanını tadmayı planlamıştı, olmadı, olamadı. Yeri doldurulamaz derler ya tam da o hesap…Ailesinin, sevenlerinin, Türk tiyatro ve sinemasının başı sağolsun. Nurlarda uyu Mevlüt…" Dedi...

Türk sineması ve tiyatrosunun 'Cüce Mevlüt'ü, Mevlüt Demiryay'a Allahtan Rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine, Türk sinema ve tiyatro camiasına BAŞSAĞLIĞI diliyoruz. 

MEVLÜT DEMİRYAY KİMDİR?
Mevlüt Demiryay 1 Ocak 1965 doğumlu Türk tiyatro, sinema oyuncusu ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nın kadrolu oyuncusudur.
FİLMOGRAFİ
1992 Seni Seviyorum Rosa
Dönersen Islık Çal Cüce
1993 Şahmaran Cin
Mavi Sürgün Tiyatro Grubu
1994 Baba
1995 Çatı
2007 Sinekli Bakkal Ragıp
1986- 2009 Olacak O Kadar Mevlüt Usta, diğerleri
2012 Kösem Sultan
2013 Ölü Ordunun Generali Emir Eri
2014 Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı