|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türkiye Genelinde 2 günde 15 Bin Sürücü Radara Yakalandı
  • Reklam

Türkiye Genelinde 2 günde 15 Bin Sürücü Radara Yakalandı

Türkiye Genelinde polis ekiplerince  08-09 Kasım 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 2 günde 15 Bin 507 Sürücü Radara Yakalandı.

12 Kasım 2020 - 13:40 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 14:52

Türkiye Genelinde polis ekiplerince  08-09 Kasım 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 2 günde 15 Bin 507 Sürücü Radara Yakalandı.Denetimlerde hız ihlali yaptığı tespit edilen araç sürücülerine ceza işlemi uygulandı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün denetim sonuçlarına ilişkin açıklmasında şu ifadeler yer aldı 

"Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde de 2020 yılının ilk 10 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının % 41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği, bu kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerden anlaşılmaktadır.

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla; 08-09 Kasım 2020 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi.

Denetimler sonucunda 15 bin.507 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza işlemi yapıldı."

Emniyet yetkilileri,sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlatarak, denetimlerin kesintisiz devam edeceği ifade ettiler.

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Vernel Max Yenilendi
Vernel Max Yenilendi