|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türkiye Genelinde 2 günde 26 Bin Sürücü Radara Yakalandı
  • Reklam

Türkiye Genelinde 2 günde 26 Bin Sürücü Radara Yakalandı

Türkiye Genelinde polis ekiplerince eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 2 günde 26 Bin 88 Sürücü Radara Yakalandı.

05 Kasım 2020 - 14:48 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 16:00

Türkiye Genelinde polis ekiplerince  01-02 Kasım 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 2 günde 37 bin 510 araç/sürücü denetlendi.

Denetimlerde hız ihlali yaptığı tespit edilen 26 Bin 88 araç sürücüsüne ceza işlemi uygulandı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün denetim sonuçlarına ilişkin açıklmasında şu ifadeler yer aldı :

"Ülke genelinde, 2020 yılının ilk 9 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının % 41’inin hız kuralının ihlal edilmesine bağlı olarak meydana geldiği, bu kazaların da önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerden anlaşılmaktadır.

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla; 01-02 Kasım 2020 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 37 bin 510 araç/sürücü denetlendi, 26 bin 088 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edildi ve cezai işlem yapıldı."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi Oldu
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi...