|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türkiye Genelinde 3 günde 24 Bin 518 Sürücü Radara Yakalandı
  • Reklam

Türkiye Genelinde 3 günde 24 Bin 518 Sürücü Radara Yakalandı

Türkiye genelinde polis ekiplerince 3 günde yapılan denetimlerde 24 bin 518 araç sürücüsünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek sürücülere para cezası kesildi..

20 Kasım 2020 - 15:51 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 16:19

Türkiye genelinde polis ekiplerince eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi. 3 günde yapılan denetimlerde 24 bin 518 araç sürücüsünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek,kural ihlali yapan sürücülere para cezası kesildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hız denetim sonuçlarıyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

"Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde de 2020 yılının ilk 10 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının % 41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği, bu kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerden anlaşılmaktadır.

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 14-15-16 Kasım 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde 24 bin.518 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek, ceza işlemi yapıldı."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi Oldu
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi...