|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

TÜSİAD Avrupa İş Dünyası Zirvesi’nde
  • Reklam

TÜSİAD Avrupa İş Dünyası Zirvesi’nde

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski Zagrep’te BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısına katılacak. Avrupa iş dünyası Türkiye’nin AB entegrasyon süreci bağlamında, Gümrük Birliği’nin güncellenmesini destekliyor.

05 Aralık 2019 - 14:17

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski Zagrep’te BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısına katılacak. Avrupa iş dünyası Türkiye’nin AB entegrasyon süreci bağlamında, Gümrük Birliği’nin güncellenmesini destekliyor.

Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısı, AB Dönem Başkanlığı görevini 1 Ocak’ta üstlenecek olan Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de 5-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Program kapsamında, AB kurumlarının yeni yasama döneminde iş dünyası öncelikleri, önümüzdeki altı ay AB Dönem Başkanlığı’nı yönetecek resmi temsilcilerle paylaşılacak.

Zagreb Zirvesi’nde Türkiye, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD-TİSK AB Temsilcisi ve BusinessEurope Daimi Delegesi Dilek Aydın tarafından temsil edilecek.

Zirve Gündemi: AB öncelikleri, sürdürülebilir kalkınma politikaları, Çin ile ilişkiler ve Brexit

Resmi program 6 Aralık’ta Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarović ile gerçekleşecek görüş alışverişi ile başlayacak. 6 Aralık’ta Başkanlar Konseyi toplantısının açılış oturumunda ise Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenković’in katılımı ile somut AB öncelikleri ve politika çözümleri ele alınacak. BusinessEurope üyeleri daha sonra AB kurumlarında yeni dönem, Çin ile ilişkiler ve Brexit süreci gibi stratejik öneme sahip konuları tartışacak. 2019-2024 yasama döneminde işdünyası önceliklerinin gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar, 13 Kasım’da kamuoyu ile paylaşılan “Prosperity. People. Planet.”  başlıklı kapsamlı BusinessEurope belgesi temelinde değerlendirilecek. 'http://euyourbusiness.eu'

Avrupa’da siyasi ve ekonomik gelişmeler ve sürdürülebilir kalkınma politikaları BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısında gündemde olacak. 

TÜSİAD Zirve’de Gümrük Birliği’nin güncellenmesi yönündeki somut adımları gündeme getirecek

TÜSİAD Zirve çerçevesinde, BusinessEurope Ticaret Stratejisi tutumu ile uyumlu olarak, Türkiye’nin AB entegrasyon süreci bağlamında, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi yönündeki somut adımları gündeme getirecek. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi önceliğinin AB-Türkiye ilişkilerinin yanı sıra AB’nin Çin ve sürdürülebilirlik politikaları gibi farklı politika alanlarında sağlayacağı katkı vurgulanacak.

Türkiye-AB Gümrük Birliği’ni güncelleme çağrısı içeren BusinessEurope Ticaret Stratejisi tutum belgesinin Avrupa Birliği politika ve yasa oluşturucular nezdinde tanıtımının yoğunlaştırılması için gerekli çalışmalar da Zirvede ele alınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'tan Rusya'nın Duyurduğu Koronavirüs Aşısı Açıklaması
Trump'tan Rusya'nın Duyurduğu Koronavirüs Aşısı Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Robert C. O’Brien ile Görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Robert C. O’Brien...