|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TUTAP Ödülleri Sahiplerini Buldu
  • Reklam

TUTAP Ödülleri Sahiplerini Buldu

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayan kişi ve kurumları ödüllendirdi.

02 Mayıs 2019 - 22:28 - Güncelleme: 05 Mayıs 2019 - 05:01

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayan kişi ve kurumları ödüllendirdi.

Turizm ve Tanıtma Platformu tarafından düzenlenen Uluslararası 6. Dünya Mirası Türkiye Proje Sunumu ve Ödül Töreni, Ankara Mövenpick Hotel’de yapıldı.

'Uluslararası Dünya Mirası Türkiye' ödülleri Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayan kişi ve kurumlara verildi.

Türkiye'nin Ulusal ve Uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapan, projeler üreten ve kendi insanımızın tarihimizi kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımalarını sağlayan, bu çerçevede girişimlerde bulunan Turizm ve Tanıtma Platformu'nun düzenlendiği ödül törenine siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

YILDIZ, “TÜRKİYE'Yİ TANITMAK İÇİN HEYECAN DUYMALIYIZ”

Uluslararası Dünya Mirası Türkiye ödüllerinin sahiplerini bulduğu törende konuşan TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, TUTAP'ın bu yıl 10'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirtti.

Türkiye'nin tanıtımında turizmin çok önemli bir yerinin olduğunu belirten Yıldız, Türkiye'nin tarihi bölgeleri ve şehirlerinin UNESCO Dünya Mirası listesine girmesi için gerekli dosyaları hazırladıklarını söyledi.

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, “Türkiye'yi tanıtmak için heyecan duymamız, duyarlı olmamız ve istekli olmamız yeterli. Herkesin Türkiye'nin tanıtımında üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. 10 yıllık süreç içerisinde çok güzel çalışmalar yaptık. TUTAP'ın en önemli projesi Dünya Mirası Türkiye Projesi. Türkiye'nin tanıtımında dünya miraslarımızın çok önemli olduğunu herkes biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kültür Bakanımız 70 milyon turist hedefi koydular. Biz de bunu destekliyoruz. Hatta TUTAP olarak bu rakamın 100 milyon olmasını istiyoruz” diye konuştu.

TAMER KARADAĞLI'YA 'TURİZM ELÇİSİ' ÖDÜLÜ

Törende ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan Türk Sinemasının Ünlü Oyuncularından Tamer Karadağlı da 'Turizm Elçisi' ödülüne layık görüldü.

'Çocuklar Duymasın'ın 'Haluk'u Tamer Karadağlı’nın, yurt dışında yaptığı çalışmaları ile bu ödüle layık görüldüğü belirtildi. Usta oyuncu, Bu ödül benim için önemli, ülkem adına faydalı olabilmişsem ne mutlu bana” dedi.

MAYA ESTETİK’E 'SAĞLIK TURİZMİ' ÖDÜLÜ

Sağlık turizmine verdiği katkılardan dolayı ise Maya Estetik ödüle Layık görüldü.
Ödülü Maya Estetik Genel Müdür Yardımcısı Zeliha Dik Aldı.

YILIN VALİSİ PEHLİVAN

TUTAP ödül töreninde Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Kültür Turizm ve Sanat Alanında Farkındalık Oluşturma dalında 'Yılın Valisi' ödülüne layık görüldü. Pehlivan ödülünü TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’ın elinden aldı. 

BAŞKAN GÜVEN’E ÖDÜL

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, TUTAP tarafından yürütülen Dünya Mirası Türkiye Projesi'ne sağladığı tanıtıma desteklerinden dolayı ödüle layık görüldü.
Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ödülünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Seyit Sertçelik’in elinden aldı.

KİŞİ VE KURUMLARA ÖDÜL

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Müzik Yapımcısı - Prodüktör Polat Yağcı, THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Anadolujet Başkanı Said Şamil Karakaş, Turkuaz Medya Osman Altınışık, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Sanatçı Tamer Karadağlı,  Kuyumcu kent Yön Kur. Bşk. Nevzat Sudaş, Mülkiye Baş Müfettişi Kemal Yurtnaç, sanatçı, TRT Aydın Aydın, A Haber, Göbeklitepe adına Mehmet Mahmutoğlu,  Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Türkiye Azerbaycan İş Adamları Demeği Başkanı Mehdi Nagıyev, Anatolia 2019 Türkiye Rallisi Koordinatörü Mahir Vargün, Film yapımcısı Ali Balkan Avcı, Maya Estetik Genel Müdür Yardımcısı Zeliha Dik, ödüle layık görülen isimler listesinde yer aldı.

Turkuvaz Medya da, TUTAP tarafından yürütülen Dünya Mirası Türkiye Projesi'ne sağladığı medya sponsorluğu kapsamındaki desteklerinden dolayı ödüle layık görüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Helikopter ve Drone ile trafik denetiminde sürücülere CEZA
Helikopter ve Drone ile trafik denetiminde sürücülere CEZA
Gençlerimizi ve Geleceğimizi ZEHİRLETMEYECEĞİZ..!
Gençlerimizi ve Geleceğimizi ZEHİRLETMEYECEĞİZ..!