|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Üç günde 31bin 302 sürücüye HIZ ihlalinden CEZA
  • Reklam

Üç günde 31bin 302 sürücüye HIZ ihlalinden CEZA

Ülke genelinde polis ekiplerince gerçekleştirilen “Radarla Hız Denetimi“ sonuçlarına göre, 31 bin 302 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza işlemi yapıldı.

05 Şubat 2021 - 15:08 - Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 16:32

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi twetter hesabından ülke genelinde  polis ekiplerince 01-02-03 Şubat tarihlerinde “Radarla Hız Denetimi“ gerçekleştirildiğini duyurdu.

Duyuru da : " Denetimlerde  31 bin 302 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza işlemi yapıldı." ifadeleri yer aldı 

Twetter paylaşımının altına vatandaşlarca yazılan bazı yorumlar şöyle sıralandı : 

Müge K.: Sadece şehirlerarası yollarda değil, şehir içine de bakın; özellikle devlet, görevli araçlar, nakliye ve diğer halk..! Halkın yaşadığı, sürekli karşıdan karşıya geçtiği yerler v.b

Gökhan : Abi ne kadar mesafeye kadar tespit yapabiliyorsunuz. Ona göre görünce hızı ayarlayalım. Yada battı balık yan gider diye basıp geçelim.

Regaip M.  : Olur. Öyle vakalar Türk polisi yakalar...

Y.Tunay : Allah bereket versin ortalama 500 tl desek 15 milyon civarı.

Bygok : Yangın tüpü denetimi de yapıyor musunuz ?

Anıl A. : Ayarsız far, güçlendirilmiş far ve sis farı kullanımını da denetlerseniz süper olacak.

Ahmet Rıfat M.: Hız limitleri günümüz araçlarına göre çok düşük. 70 - 90 km hız ile saatlerce gidebilecek insan yoktur sanırım..Kaldı ki kamyonlar bile 100-110 km hızdan aşağı hızla gitmiyorlar..Sabah erken saatlerde servisçiler hiç bir kurala uymuyor..

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serhan
    7 ay önce
    Hız limitleri sadece araçlara göre değil. Hem taşıt hem insan trafiğine, yol iklim vb. bir çok değişkene göre gerekli araştırmaları yapmış ve neredeyse tüm dünyada aynı uygulanmaktadır. Ama illaki üç beş kişi cahilce günümüz araçlarına uygun değildir diyebilir. Yorumlardan birinde bir insanın 70 km hızla saatlerce gidemeyeceğini yazmışlar. Çok doğru, dünya rekoru 44,7 km. Yani saatte 50 km bile yapamayan bir tür dört teker bir kutuya bir şeyler oluyor. Hadi diyelim ki hız limitlerini arttırdık. Tatmin olacak mı? O istiyor ki ona limit olmasın. Dediğim gibi kurallar öyle birilerinin kafasından uydurulup konmamış. Bizler için var ve uymamız için var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi Oldu
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi...