|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
ULEKAD’dan ’Bir Başarı Öyküsü - Maviye Yolculuk’ Sergisi
  • Reklam

ULEKAD’dan 'Bir Başarı Öyküsü - Maviye Yolculuk' Sergisi

Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği’nin, Galeri Mavist işbirliğiyle Bodrum'da düzenlediği 'Bir Başarı Öyküsü - Maviye Yolculuk' adlı sergi  büyük bir ilgi topladı.

10 Temmuz 2019 - 23:43

Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği’nin, Galeri Mavist işbirliği ve Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle Bodrum'da düzenlediği 'Bir Başarı Öyküsü - Maviye Yolculuk' adlı sergi  büyük bir ilgi topladı.

Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği (ULEKAD) ve Galeri Mavist işbirliğiyle bu yıl 5.’si Bodrum’da düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü: Mavi Yolculuk” Sanat Etkinliği'nde, kadınların başarı hikayeleri paylaşıldı ve 25 ressamın eserleri sergilendi.

Bodrum, Trafo Kafe içinde bulunan Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışını CHP 25 ve 26. dönem Milletvekili Gülay Yedekçi yaptı.

Şiddet mağduru, yakınlarından destek göremeyen, kendi ürettikleriyle var olmaya çalışan kadınların ekonomiye kazandırılmasını, haklarının korunmasını, toplumda kadının çağdaş ve saygın yerini alabilmesini ve toplumsal cinsiyet ayırımının kaldırılmasını amaçlarıyla kurulan Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği’nin, Galeri Mavist işbirliği ve Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle Bodrum'da açtığı sergi, büyük bir ilgi topladı.

YOĞUN BİR KATILIM OLDU

CHP İstanbul eski Milletvekili Gülay Yedekci, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Meclis Üyesi ve CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, ULEKAD Başkanı Hüzün Yücel, Galeri Mavist Sahibi Sevinç Lüleci, Ressam Yasemin Zanbak, Ressam Zuhal Önal, Ressam Figen Kalan, Ressam Fatma Taşçı, Ressam Şebnem Çayıroğlu, Ressam M. Simay Tekin, Ressam Pr. Melihat Tüzün, Ressam Pr. Hakkı Tanyeri, Ressam Julianna İlles Majör, Ressam Juliana Helmundt, Ressam İkramettin Karaman, Ressam Abdullah Tezemir, Ressam Cenap Ceylan, Ressam İpek Louise, Ressam Mümin Candaş, Ressam Hüsnü Kaçmaz, Ressam Dünya Dural, Ressam Mediha Koçyiğit, Ressam Ali Kozluk, Ressam Demet Gelir, Ressam Ülker Emmez, Ressam Aysun Öncü, Ressam Derya Gülver, Ressam Kutlu Yeşim, Ressam Özer Çamdal, Ressam Yonca Şentürk, Ressam Nuran Güvenç ile çok sayıda davetlinin katıldığı etkinliğin bu yılki sanatçısı Yasemin Zanbak oldu.

25 dernek üyesinin resimlerinin görücüye çıktığı karma sergide yer alan, seramik, taş boyama gibi çok sayıda eser de büyük beğeni topladı.
Sergiye damgasını vuran Yasemin Zambak'ın 25 eseri sergide yer aldı. Kendi seçtiği konularda yaşam öykülerini aktarmaya çalıştığını ifade eden Zambak, Bodrum'da olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen  panelde konuşan katılımcılar, kendi başarı hikayelerinin yanı sıra diğer kadınlara nasıl destek olunabileceğini anlattılar.
Sergi açılışında konuşan 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci,  “Kadına şiddetin, tecavüzlerin olmadığı, şiddetin son bulduğu, çocuklarımızın kadınlarımızın sokaklarda güvenle yürüyebildiği, kırmızı ruj sürmenin tecavüz için indirim sayılmadığı, kadınlı erkekli halay çekebildiğimiz bir Türkiye için her şey çok güzel olacak diyoruz.” Dedi.

Acılarla dolu başarı hikayelerine sahip kadınlar olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt, “Kadınların hikayelerine dokunurken onları incitmemek gerekir” dedi.

Konuşmaların ardından, ULEKAD Başkanı Hüzün Yücel’in kendi yazdığı bir şiiri seslendirmesi herkesi duygulandırdı.


İzleyicilerin sorularının ardından söylenen şarkılar ve marşlarla etkinlik sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu :
Kılıçdaroğlu : " 3600'ü vermiyorlarsa " Sana oy yok.."...
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can Aldı
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can...