|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Vali Hüseyin Aksoy’dan Hereke Gençlik’e Tam Destek

Vali Hüseyin Aksoy’dan Hereke Gençlik’e Tam Destek

Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği, Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

16 Ocak 2019 - 22:51

Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ettiler. Valiliğin Gebze makamında gerçekleşen kabulde Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği Başkanı Mehmet Şahin dernek faaliyetleri hakkında Vali Aksoy’a bilgi verdi. 

DERNEĞİN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Kısa süre önce kurulan gençlik, eğitim, kültür, spor alanlarında faaliyetlerde bulunan Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği kent yöneticilerine yaptığı ziyaretlere Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek devam ettiler. Ziyarette dernek başkanı Mehmet Şahin yaptığı brifingde Vali Aksoy’a derneğin kuruluş amacı, faaliyetleri ve planlan projeleri hakkında bilgiler verdi.

KAMU KURUMLARIYLA ORTAK PROJELER YAPILABİLİR

Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği yöneticilerini ağırlayan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Sağlık, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl müdürlükleri ve Halk Eğitim Merkeziyle bölgede gençlere ve kadınlara yönelik ortak projeler gerçekleştirileceğini ifade etti. Aksoy, “Kadınlara yönelik sağlık taraması ve okuma yazma kursları düzenlenmesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkeziyle gençlere yönelik projeler geliştirilmesi, Gençlik ve Spor İl müdürlüğüyle sportif faaliyetlerde işbirliği yapılabilir” dedi. Dernek Başkanı Mehmet Şahin kendilerini kabul edip dinledikleri için Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’a teşekkür etti

BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hereke’de kurulan Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği (Herges Derneği) kısa süre içerisinde birçok proje gerçekleştirdi.

Herges Derneği, Yukarı Hereke’de bulunan beş okulda öğrenciler için şenlik düzenledi.
Sinema Günleri projesiyle kültür merkezini sinemaya çeviren Herges Derneği yaklaşık 1.500 öğrenciye ve 200 kadına film izlettirdi. Kadınlara ve öğrencilere yönelik kültürel geziler düzenlendi. 70 öğrencinin eğitim aldığı bağlama kursu açtı.
Mekke’nin Fethi Programını düzenledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Konut Satışında Aylık Bazda Tarihi Rekor Kırıldı.’
‘Konut Satışında Aylık Bazda Tarihi Rekor Kırıldı.’
Halkbank: ‘Açılan Dava, Barış Pınarı Harekâtı Yaptırımıdır”
Halkbank: ‘Açılan Dava, Barış Pınarı Harekâtı...