|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Vali ile Emniyet Müdürü trafiği helikopterle denetledi
  • Reklam

Vali ile Emniyet Müdürü trafiği helikopterle denetledi

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'ndan havalanan polis helikopterine binen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu D100, D130 ve Osman Gazi Köprüsü’nün trafik akışını havadan denetledi..

18 Temmuz 2021 - 14:58 - Güncelleme: 18 Temmuz 2021 - 16:20

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'ndan havalanan polis helikopterine binen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu D100, D130 ve Osman Gazi Köprüsü’nün trafik akışını havadan helikopterle denetledi..

Kocaeli TEM Otoyolunda Kurban Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşların oluşturduğu trafik yoğunluğunda olası kazaların önlenmesi hedefiyle havadan ve karadan denetim gerçekleştirildi.

Helikopterle yolu denetleyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, "Bu bayramı kavuşma günü olarak millete sunmak istiyoruz.." diyerek vatandaşları hız konusunda uyardı.

İçişleri Bakanlığının talimatıyla Kurban Bayramı sebebiyle oluşabilecek trafik sıkışıklığı ve kazalara karşı denetim gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda jandarma ve trafik ekipleri karayollarında karadan ve havadan denetimlerini sürdürüyor.

Kocaeli TEM Otoyolunda oluşan trafiği denetleyerek olası kazaların önüne geçme hedefiyle helikopterle denetim gerçekleştirildi.

TRAFİĞİ HAVADAN HELİKOPTERLE DENETLEDİLER

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'ndan havalanan polis helikopterine binen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu trafiği havadan denetledi.

Vali Yavuz ve Emniyet Müdürü Tipioğlu, D100, D130 ve Osman Gazi Köprüsü’nün trafik akışını helikopterle kontrol etti. Denetimler öncesinde açıklama yapan İl emniyet Müdürü Tipioğlu, tüm Müslüman aleminin bayramını kutlayarak, vatandaşların emniyetli bir şekilde gidecekleri yere ulaşabilmeleri için çalıştıklarını söyledi.


 

"Trafik kazlarının ciddi orandaki sebebi alkol kullanımı”

Denetimler ile olası kazaların önlenmeye çalışıldığını belirten Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Bayram günlerinin hüzüntüye, kedere ve ayrılığa vesile olmaması için İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Türkiye’de trafik kazalarına bağlı yaralanmaların, ölümleri en aşağı seviyeye çekmek istiyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz yoğun denetimler gerçekleştiriyor. 200 milyona yakın ilk 6 ayda araç geçişi olmuş. Bu rakamlar Türkiye’de başka şehirlerle kıyaslanabilecek rakamlar değildir. Bu anlamda da buradaki trafik yoğunluğuna bağlı olarak hem emniyet teşkilatımızın hem de jandarma teşkilatımız olarak 131 trafik ekibi oluşturduk. Özellikle havadan drone ile sabit denetim ve hareketli devriyelerimizle kontrollerimizi yapmaktayız. Temmuzun 14’ünde bayram denetimlerimize başladık, bayramın bitimine kadar denetimlerimiz en iyi şekilde devam edecektir. Çok yoğun bir trafik var ama denetimlerimiz iyi bir şekilde devam ediyor. Bu bayramı kavuşma günü olarak milletimize sunmak isteriz. Buradan vatandaşlarımıza trafik kurallarına uymalarını aşırı sürat yapmamalarını özellikle tavsiye ediyoruz. Yorgun, bitkin ve özellikle bayram vesilesi ile alkol alıp yola çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü trafik kazlarının ciddi orandaki sebebi alkol kullanımı söz konusudur” dedi.

Kazaların % 44’ü ; Aşırı Hız ve Yol Kurallarına Uymama

İldeki kazaların nedenlerine ilişkin yoğun çalışma yaptıklarını belirten Vali Yavuz, hızlı araba kullanımına ilişkin uyarılarda bulundu: “Şehrimizdeki trafik kazalarına baktığımız zaman % 44’ünün aşırı hız ve yol kurallarına dikkat edilmediği için meydana geldiği ortaya çıkıyor. Demek ki hız bizim için önemli. Hıza dikkat etmeliyiz. İlimizde motosiklet ve bisiklet kazaları Türkiye ortalamasının çok altında ve bu bizim için memnuniyet verici bir gelişmedir ama bunun üzerinde de çok dikkatle duracağız. Diğer yollarda da zaman zaman yaya kaynaklı kazalar meydana gelmektedir. Kazaların en önemli sebeplerinden bir tanesi araç kullanırken telefonla konuşmak ikincisi ise mesaj yazmaktır. Bir insanın iki ya da üç işi bir arada yapabilmesi mümkün değildir. Bunlara emniyet ve jandarma teşkilatımızla birlikte çok dikkat ediyoruz. Diyoruz ki: “Lütfen telefonla konuşmayınız ve mesaj yazmayınız”. Önemli olan bu konudaki bilincimizi arttırmamız. Kaldı ki trafik eğitimlerine çok hız veriyoruz ve okullar açıldığında da bu anlamda daha fazla eğitimler düzenleyerek vatandaşlarımızı daha bilinçli hale getireceğiz. "

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** AHMET KAPLAN

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu