|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Vali Yerlikaya, İstanbul’a Giriş Çıkışları, İzin Verilecek...
  • Reklam

Vali Yerlikaya, İstanbul’a Giriş Çıkışları, İzin Verilecek İstisnaları Açıkladı

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkış yasağı başladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımla İstanbul’a giriş çıkışlara izin verilecek istisnai durumları madde madde açıkladı.

03 Nisan 2020 - 23:52

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkış yasağı başladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımla İstanbul’a giriş çıkışları, izin verilecek istisnai durumları madde madde açıkladı.

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta gece yarısından itibaren tüm giriş ve çıkışlar 15 gün süreyle durduruldu.

İLLER ARASINDA DENETİMLER BAŞLADI

Saat 00.00’ı gösterdiği andan itibaren görevli ekipler, şehirlerin giriş ve çıkışlarında görev alarak denetimlerini başladı.

YOLDA OLANLAR GERİ GÖNDERİLİYOR

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmiyor, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevriliyor.

İSTANBUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bu gece 00.01 itibarıyla, İstanbul’un giriş-çıkışlarında 26 kara yolu noktasında jandarma ve emniyet birimlerimiz, deniz sınırları çıkış ve yaklaşma sularımızda sahil güvenlik tarafından, istisna ile belirtilen araçlar hariç, diğer tüm araçların giriş-çıkışı durdurulmuştur." ifadesini kullandı.

VALİ YERLİKAYA, İSTİSNAİ DURUMLARI AÇIKLADI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımla giriş çıkışların istisnai durumlarını madde madde açıkladı. Vali Yerlikaya yaptığı paylaşımda madde madde sıralayarak şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul’a giriş ve çıkışlara izin verilecek istisnalar;

1)Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere, tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve/veya malzemelerin lojistiği, Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin ikamet ve işyerlerinin farklı illerde bulunması durumunda giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi) belgeleri ibraz etmek şartı ile yapılabilecektir.

2) Başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanlar; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle giriş/çıkış yapabileceklerdir.

3) İl Pandemi Kurulumuzun önerileri doğrultusunda; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca alınacak karar ile kapsama alınacak diğer faaliyetlere özgülenmiş olanlar, Kaymakamlık tarafından düzenlenecek ‘Seyahat İzin Belgesi’ ile giriş/çıkış yapabilecektir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı