|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Vatana İhanetle Yargılanan Bakan Tutuklandı

Vatana İhanetle Yargılanan Bakan Tutuklandı

Kırım'ın sözde "eski sağlık bakanı" Pyotr Mihalçevskiy kefalet hakkı tanınmaksızın 1 ay süreyle tutuklandı.

11 Ocak 2018 - 02:21

Pyotr Mihalçevskiy kefalet hakkı tanınmaksızın 1 ay süreyle tutuklandı.

Herson'daki mahkemede, bugün 8 Ocak'ta yapılan duruşma sırasında, Rusya tarafından işgal edilen Kırım'ın sözde "eski sağlık bakanı" Pyotr Mihalçevskiy hakkında kefalet hakkı tanımadan 1 ay süreyle tutukluluk kararı çıkarıldı.

Savcı, Mihalçevskiy hakkında daha sert karar alınmasını, kefalet hakkı tanınmaksızın 2 ay süreyle tutuklanmasını isterken, sözde "eski bakanın" avukatı ise müvekkilinin soruşturmadan kaçamayacağı için böyle bir kararın alınmasına gerek olmadığını savundu.

Duruşmaya kendi arabasıyla geldiği belirtilen Mihalçevskiy suçunu kabul etmediğini söylerken, Ukrayna'ya zarar verecek hiçbir eylem gerçekleştirmediğini, Kırım'da 2014 yılında yapılan sözde referanduma katılmadığını ileri sürdü.

Daha önce işgalcilerin sözde eski Kırım Sağlık Bakanı Pyort Mihalçevskiy’nin 5 Ocak tarihinde Kiev’de gözaltına alındığı ve sorgulanmak üzere Ukrayna Güvenlik Servisi’ne götürüldüğü bildirilmişti. Mihalçevskiy, Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra sözde sağlık bakanlığı görevini yürütmüştü. 2014 yılının Haziran ayında Mihalçevskiy ve Akmescit’teki birkaç hastanenin başhekimi yolsuzluk yapmakla suçlanarak görevden atılmıştı.

Mihalçevskiy, vatana ihanetle suçlanıyor ( Ukrayna Ceza Kanunu’nun 111. Maddesi).  Söz konusu madde 15 yıla kadar hapis cezasını öngörüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilim Kurulunda Neden Sosyolog göremiyoruz?
Bilim Kurulunda Neden Sosyolog göremiyoruz?
Minibüsün hem içinde hem bagajında yolcu taşıyan sürücüye CEZA
Minibüsün hem içinde hem bagajında yolcu taşıyan sürücüye...