|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yabancı Firmalar, Turquality Kapsamındaki Türk Firmaları ile...
  • Reklam

Yabancı Firmalar, Turquality Kapsamındaki Türk Firmaları ile Buluşmayı İstiyor

Çam, "Müsiad Expo 2020 fuarına, yabancı ziyaretçiler beklenenin üstünde katılım sağladı. Fuarda, bir iş modeli olarak Turquality, yönetim sistemi garantisi verdiği için, yabancıların ciddi ilgisini çekti. " Dedi.

01 Aralık 2020 - 23:38

Türkiye’nin devlet destekli ilk marka programı olan Turquality, Türk markalarının yurtdışına açılması sırasında, global çalışma kültürü edinmeleri sağlayan ve iş süreçlerini sistematikleştiren bir Türk iş modelidir. 

Turquality iş modelinde, stratejik planlama, insan kaynakları yönetimi, performans yönetimi, bütçe yönetimi, marka yönetimi, satış-pazarlama yönetimi, bilişim yönetimi, tedarik zinciri yönetimi gibi tüm konular mevcuttur ve Turquality kapsamında olan bir Türk işletmesi, uluslararası pazarda yabancı firmalara güven vermektedir.

Progroup Uluslararası Danışmanlık firması, 18- 22 Kasım tarihleri arasında, Tüyap İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen, 18.Müsiad Expo 2020 Fuarına katıldı.

Fuar sırasında yabancı ziyaretçilerin beklentinin üzerinde katılım sağladığını anlatan Progroup Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Salim Çam, "Müsiad Expo 2020 fuarına, yabancı ziyaretçiler beklenenin üstünde katılım sağladı. Fuarda, bir iş modeli olarak Turquality, yönetim sistemi garantisi verdiği için, yabancıların ciddi ilgisini çekti. Nitekim, Turquality kapsamına giren Türk işletmesi, yabancı firmaların istediği seviyede stratejik, operasyonel ve fonksiyonel düzeyde hizmet vermektedir. O yüzden çeşitli sektörlerden yabancı firmalar, fuar sırasında standımıza gelerek, Turquality alan Türk işletmeleri ile buluşmak istediklerini açıkladılar. Bu konuyla ilgili fuarda ayrı bir danışmanlık hizmeti sağladık" dedi.

Pandemi olmasına rağmen, fuara ilgi yüksekti

Pandemi olmasına rağmen, 4 gün boyunca fuara olan talebin beklentinin üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Progroup Başkanı Dr.Salim Çam, "Yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçiler ile, daha önceki senelere göre daha sonuç odaklı ilişkiler kuruldu. Ayrıca stant açan markalar, kendi aralarında ticaretlerini ve işbirlikteliklerini güçlendirdiler. Bizde bu markalardan birisi olarak, 700’ün üstünde stant kuran markalarla ve binin üzerinde yerli - yabancı ziyaretçilerle görüşmeler ve toplantılar gerçekleştirdik. Progroup olarak, işletmelerin ulusal ve uluslararası rekabet edebilecekleri sistemlerini kurguladığımız, bu konuda yönetim danışmanlığı verdiğimiz ve bunun yanında Turquality ile desteklediğimiz için, standımızı ziyaret edenler daha çok ihracat yapan ve ihracat potansiyeli olan şirketler oldu. Bunun yanında, Kobi’lerde bizlerle görüşerek, kendilerine “stratejik yol haritası” oluşturmamız konusunda, firmamızdan yönetim danışmanlığı ve eğitim hizmeti talebinde bulundular. Bilindiği gibi, Progroup olarak, Turquality konusunda ödüllü yönetim danışmanlık firmasıyız. İşletmede oluşturduğumuz Turquality iş modeli ile, verimliliğin ve karlılığın artırılması, markalaşmaya katkı verilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, ihracat artışının sağlanması gibi rekabet strateji üzerine kurulu modeller geliştiriyoruz. Ayrıca fuarda, işletmelerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları (STK) ve meslek odaları ile görüşmelerimiz oldu. Ülkemizden ve yurtdışından STK’lar ve odaların %70’i ile çalışıyoruz. Bu fuarda, ülkemizden 11 yeni STK ile, yurtdışından Afrika’yı ekledik." Diye konuştu.

Turqualiyt’nin, işletmelere sağladığı değer nedir?

*Mevcut verimlilik artışına katkısı: %17

*Mevcut ihracat artışına katkısı: %15

*Mevcut iç piyasa artışına katkısı: %10

*Mevcut karlılığın artışına katkısı: %14

*Mevcut yeni ürün geliştirmeye katkısı: %12

*Mevcut marka bilinirliğine katkısı: %7

*Müşteri memnuniyet seviyesi: %97

*İsraf ve maliyetleri azaltmaya katkısı: %14

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı kararı
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı...
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı