|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yasak kalktıktan sonra trafik kazaları tavan yapacak
  • Reklam

Yasak kalktıktan sonra trafik kazaları tavan yapacak

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Şehirler arası yolculuk yasağının kalkması halinde, İstanbul'dan diğer illere anormal bir trafik yoğunluğu olacağını belirterek, " Trafik kazaları tavan yapacak." dedi

13 Mayıs 2020 - 14:53 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 15:56

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Şehirler arası yolculuk yasağının kalkması halinde, İstanbul'dan diğer illere anormal bir trafik yoğunluğu olacağını, herkesin arabayla yola çıkacağını belirterek, "  Trafik kazaları tavan yapacak..Yasak kalktıktan sonraki 10-15 gün daha herkesin kendi yasağını sürdürmesinde fayda var."  dedi 

Başkan Güleçyüz'ün konuyla ilgili olarak sadece Fahri Trafik Müfettişleri'nin üye olduğu whatSapp grubunda yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

" Yasaklar kalkar kalkmaz anormal bir trafik yoğunluğu olacak. Hem şehiriçi hem şehirlerarası. Kimse otobüs, tren, uçak tercih etmeyecek herkes arabayla yola çıkacak. Trafik kazaları tavan yapacak.

Hele hele İstanbul’dan doğuya ve Karadeniz’e Çin ordusu gibi bir akın olacak. Feci trafik kazaları olacak. Demedi demeyin.

Yasak kalktıktan sonraki 10-15 gün daha herkesin kendi yasağını sürdürmesinde fayda var."

15 İLDE ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK YASAĞI DEVAM EDİYOR

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulaması halen devam ediyor..

Öte yandan, Hükümet yeni tip koronavirüs (COVİT-19)) salgına karşı alınan tedbirleri kısmen gevşetmeye başladı. Salgın sürecindeki bazı kısıtlamaları kontrollü şekilde azaltarak hayatı normale döndürmeye yönelik adımları da atmaya başladığını kamuoyuna duyurdu.

Koronavirüs salgını ülkemizde azalarak etkisini yitirmeye devam ederken Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Takvimi Planı yayımlandı.

Takvim planında, sosyal hayattan ekonomiye, spordan eğitime, turizmden adli işlere, eğlenceden ibadetlere kadar tüm normalleşme süreci gün gün yer aldı.

 

ÖZEL HABER- ** Halis KAHRAMAN-**TR HABER AJANSI

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı