|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yazarımız Halis Özdemir’in 1980 Darbesini Genişçe Anlattığı...
  • Reklam

Yazarımız Halis Özdemir'in 1980 Darbesini Genişçe Anlattığı Kitabı Çıktı

turkiyehaberajansi.com yazarlarımızdan Yazar ve Tv Program yapımcısı Halis ÖZDEMİR'in yeni kitabı "Tarihe Düşülen Notlar" adı altında 3 cilt halinde yayınlandı. 1. cilt: Mamak Zindanlarında Bir Akıncı 2. cilt: Erbakan'la yolculuğum 3. cilt: Makalelerim

05 Ekim 2020 - 19:39 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 03:21

Yazar ve televizyon programcısı Halis Özdemir; üçüncü baskısı çıkan, Mamak Zindanlarında Bir Akıncı Tarihe Düşülen Notlar adlı kitabında; 1980 öncesini, MTTB ve Akıncılar, İslami gençlik hareketleri ve diğer gençlik hareketlerini, 12 Eylül 1980 askeri müdahalesini, tutukluluk ve yargılama sürecinde yaşadıklarını 3 cilt halinde yayınlanan kitap serisinde topladı. 

54. Hükümet döneminin Başbakanı merhum Necmettin Erbakan'la yolculuğunu, tanıklıklarını ve Siyasi Kırılmalar Tarihe Düşülen Notlar adlı kitabında; Mamak Ceza ve Tutukevi'nden çıktıktan sonraki hatıralarını, merhum Necmettin Erbakan'la siyasi yolculuğunu ve süreç içindeki siyasi kırılmaları "Makalelerim Yazılmayanlar Konuşulmayanlar" adını verdiği kitabında ise; "Sözümüz var bizim" diyerek kaleme aldığı makalelerini bir arada topladı.

Halis Özdemir: "Bildiklerimizi, şahitliklerimizi, önerilerimizi iyi niyet ve samimiyetle okuyucularımızla paylaştıklarımızı kitaplaştırdık. Nemelazımcılık yapmadık.
Dostane yazdık, yakın tarihten anektodlarımızı, itirazımızı ve sevincimizi paylaştık ve yakın siyasi tarihimizde yaşanılanlardan ders alarak gelecek inşasına katkı sunmayı hedefledik.
Bildiklerimizi, şahitliklerimizi, önerilerimizi iyi niyet ve samimiyetle okuyucularımızla paylaştık.
Aktaş Yayıncılık tarafından basılan ve dağıtımı yapılacak olan kitaplarımızı ilginize sunmaktan mutluluk duymaktayım", dedi.

Sadık Uslu - Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz