|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yetenekli Çocuklar Sordu Ekrem Kızıltaş Cevapladı
  • Reklam

Yetenekli Çocuklar Sordu Ekrem Kızıltaş Cevapladı

Gazeteci yazar Ekrem Kızıltaş, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi'nde düzenlenen Kariyer Günleri'nde üstün yetenekli çocuklarla bir araya geldi. Çocukların sorularını yanıtlayan Kızıltaş hem mesleki tecrübelerini anlattı hem de onlara tavsiyelerde bulundu.

09 Ocak 2018 - 22:45

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde her ay alanında başarılı bir ismin ağırlandığı “Enderun Kariyer Günleri” programının bu ayki konuğu gazeteci yazar Ekrem Kızıltaş oldu. Yoğun ilgi gören seminerde miniklerin en çok merak ettiği konuların başında Kızıltaş’ın gazeteci olmaya nasıl karar verdiği ve mesleğinde neler yaşadığı vardı.

“Sevmezseniz Bu Mesleği Yapamazsınız”

Gazeteci Ekrem Kızıltaş, çocukların sorularını tek tek yanıtlayıp onların meraklarını giderdi. Mesleğinin sırlarından bahseden Kızıltaş, gazeteci olmak isteyenlere de nasihatte bulundu. “Gazetecilik zor ama çok güzel bir meslek. Sevmezseniz bu mesleği yapamazsınız. Her şeyden önce çok iyi bir eğitiminiz olacak. Çünkü toplumda size her şeyi bilen insan gözüyle bakıyorlar. Söyledikleriniz, yazdıklarınız sizi takip edenlere örnek oluşturuyor. O yüzden attığınız adımlara çok dikkat etmelisiniz. Yapacağınız bir yanlış yalnızca sizi değil geniş bir alanı etkiler. Kısacası Gazetecilik zorlu bir mücadeleyi göze almaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs...