|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Yıldırım: ’Türkiye’nin Gücü Sizin Oyunlarınızı...

Yıldırım: 'Türkiye'nin Gücü Sizin Oyunlarınızı Bozacaktır'

Başbakan Binali Yıldırım, "Şimdi de dövizle, dolarla geliyorlar. Ekonomiyi hedeflediler yine başaramayacaksınız. Türkiye'nin gücü sizin oyunlarınızı bozacaktır." dedi.

27 Mayıs 2018 - 15:40

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Balıkesir'de Atatürk Stadyumu'nda düzenlediği mitingde konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün 27 Mayıs, sizlere birşey hatırlatıyor değil mi? Demokrasi şehidi Adnan Menderes ve arkadaşlarının bir darbe sonucu idam edildiği, demokrasinin utanç günü. Aynı utancı, aynı darbeyi 15 Temmuz'da milletin adamına Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'a yapmak istediler. 15 Temmuz'da Balıkesir, Balıkesirliler indi meydanlara darbecilere darbeyi vurdu.

27 Mayıs'ta idam edilen demokrasi şehitleri Adnan Menderes'i, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan'ı rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Huzur içinde uyusunlar. Onların bıraktığı emanete sahip çıkan bir lider var, bir parti var, AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan var.

Balıkesirliler yaparsa yine AK Parti yapar. Bu heyecanla bu inançla evet 24 Haziran'a hazırız diyorlar. Yüreğindeki coşku hiç eksilmesin Balıkesir'in gençleri, hanımları, beyefendileri. Balıkesir tarihin her döneminde ilgiyi hak eden bir şehirdir. Biz Balıkesir'i büyük ve güçlü Türkiye'nin öncü şehirlerinden biri olarak gördük. Bu kadim şehirde sizlerle beraber olmak bu ülkenin son başbakanı olarak sizlere hitap etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

AK Parti önce insan diye yola çıkan bir harekettir. Bu kutlu hareket 2002'de liderimiz Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın önderliğinde yola çıktı. 16 yıl boyunca ülkemize birbirinden güzel hizmetleri kazandırdık. 16 yıl boyunca aynı zamanda da birçok zorluğu, birçok engeli aşa aşa bugünlere geldik. Partimizi kapatmaya kalktılar. Olmadı, başaramadılar. Sonra yargı darbesi yapmaya kalktılar, yine başaramadılar. Gezi olaylarını başlattılar, yine başaramadılar. Cumhurbaşkanını seçtirmediler. Biz de 'Siz misiniz seçtirmeyen, millete gideriz' dedik, millete seçtirdik. Yine başaramadılar. En son 15 Temmuz'da darbe yapmaya, milletin adamını öldürmeye kastettiler. Yine başaramadılar, başaramayacaklar. Başaramayacaklar, çünkü onun arkasında millet var, 81 milyon vatan evladı var. Onun için başaramadılar, başaramayacaklar.

"Türkiye'nin gücü sizin oyunlarınızı bozacaktır"

Şimdi de dövizle geliyorlar, dolarla geliyorlar, ekonomiyi hedeflediler. Yine başaramayacaksınız. Çünkü Türkiye'nin gücü sizin oyunlarınızı bozacaktır, oyunlarınız etkisiz hale gelecektir. Bizim siyasetimizin özü, vatandaşımıza ve ülkemize hizmet etmektir. Bizim mücadelemiz her bir vatandaşımızın mutluluğunu refahını sağlamaktır. 24 Haziran zaferiyle Türkiye'nin ekonomisi üzerinde oynanan oyunları hep birlikte bozacağız.

24 Haziran seçimlerinde yeni bir sistemle tanışıyoruz. 94 yıllık, sürekli vesayet, darbe üreten, sorun üreten sistemi, parlamenter sistemi artık bir kenara bırakıyoruz, başkanlık sistemine, cumhurbaşkanlığı sistemine geçiyoruz. Artık Türkiye'yi gelecek 5 yıl için kimin yöneteceğine siz karar vereceksiniz. Bu kararınızı 24 Haziran'da sandıkta vereceksiniz.

"Darbe üreten sistemi bırakıp Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne geçiyoruz"

Bu davayı hep beraber sahiplendik. Liderimiz, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durduk. Bütün saldırıları birlikte aştık. Balıkesir hep bizle beraberdi. İnanıyorum ki Türkiye'nin tarihi bir değişime hazırlandığı bu dönemde yine Balıkesir'le birlikte kutlu yürüyüşümüze aynen devam edeceğiz. 

"Vesayetçi zihniyetleri tarihin derinliklerine göndereceğiz"

Sürekli sorun üreten, darbe üreten parlamenter sistemi artık bir kenara bırakıp Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne geçiyoruz.

Bir Cumhur İttifakı var, bir de benzemezler ittifakı var. Yıkıcı ittifaklar var ama milletimiz Yenikapı ruhunu devam ettiren Cumhur İttifakı'yla gelecek hedeflerimizi de inşallah Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ile AK Parti olarak aynen devam ettireceğiz. Darbeci, vesayetçi, ayrımcı zihniyetleri tamamen tarihin derinliklerine göndereceğiz.

Yerli ve uluslararası yatırımlara çok daha büyük imkanlar sağlayacağız. İş dünyamızı, genç girişimcilerimizi, iş kadınlarımızı küresel ölçekte söz sahibi yapacağız. Kadınlarımızın iş hayatına katılım oranını yüzde 40'lara çıkaracağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Medya Gazetesinin Nisan sayısı beğenildi
Polis Medya Gazetesinin Nisan sayısı beğenildi
EGM Aktaş :
EGM Aktaş : " Tüm teşkilat mensubu personelimize teşekkür...