|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
YOK ASLINDA FARKIMIZ ama bizi ayırdılar..!
  • Reklam

YOK ASLINDA FARKIMIZ ama bizi ayırdılar..!

Emekli polis Muhammet Yegit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da , " YOK ASLINDA FARKIMIZ ama tam 25 yıldır Asker ile polisi ayırdılar..Daha ne kadar ayıracaklar belli değil.." diyerek ayrımcılığa adeta isyan etti.

19 Temmuz 2020 - 13:07 - Güncelleme: 19 Temmuz 2020 - 13:43

Emekli polis Muhammet Yegit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da , " YOK ASLINDA FARKIMIZ ama tam 25 yıldır Asker ile polisi ayırdılar..Daha ne kadar ayıracaklar belli değil.." diyerek ayrımcılığa adeta isyan etti.

Muhammet Yegit, paylaşımında, " Gel gör ki hainler ne tahsil sordu, ne Asker ayırdı, ne Polis, kahpece, kalleşçe pusu kurdular şehit ettiler dün Hakkari'de, Şırnak'da, İdlip'de bugün (18 Temmuz 2020) İstanbul Bağcılar'da..Ne hainler ayırdı, ne kurşunlar, bekar mı, evli mi, çocuğu var mı, yüksek okul mezunu mu, lise mezunu mu, Asker mi, Polis mi diye...Hiç gözünü kırpmadan haince, kalleşçe Şehit ettiler.

Hainlerin ayırmadığını, siyasiler, mahkemeler ayırdı.Gücü olan kurumu hep kolladılar, hep ayırdılar.." ifadelerini kullandı..

Muhammet Yegit'in  kişisel sosyal medya hesabından 18 Temmuz 2020 tarihli paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

"YOK ASLINDA FARKIMIZ...

Yurdun dört bir yanında bayraklarla donatıldı evler.Ne düğün var ne Bayram,Şehitler var.Kimi evli,kimi bekar,kiminin yari,kiminin çocukları ağlar.Bağcılar'da Polis'im,İdlip'de asker'im şehit.Hainler her yerde aynı,kahpe,şerefsiz,etek giyen sıçanlar.Ne Asker'im,ne Polis'im bir an tereddüt eder vatan savunmasında,canıyla kanıyla savunur..

Vatan'ın her karış toprağını polis özel harekat (PÖH), Jandarma özel harekat (JÖH), Polis'im, Asker'im kol kola, dün hendek operasyonlarında, bugün İdlip'de ve Pençe,Kaplan operasyonunda mazlumun yanında oldular, zalimin karşısında. Birlikte Şehit oldular..,birlikte Gazi oldular...Yok aslında farkımız Vatan,Millet deyince ayrı kurumlarda çalışan, yek vücut olmuş kahramanlarız. Sonrasında, dost, arkadaş, kardeşiz.

Yok aslında farkımız....

Gel gör ki hainler ne tahsil sordu, ne Asker ayırdı, ne Polis, kahpece, kalleşçe pusu kurdular şehit ettiler dün Hakkari'de, Şırnak'da, İdlip'de bugün (18 Temmuz 2020) İstanbul Bağcılar'da.

Ne hainler ayırdı, ne kurşunlar, bekar mı, evli mi, çocuğu var mı, yüksek okul mezunu mu, lise mezunu mu, Asker mi, Polis mi diye...Hiç gözünü kırpmadan haince, kalleşçe Şehit ettiler.

Hainlerin ayırmadığını, siyasiler, mahkemeler ayırdı.Gücü olan kurumu hep kolladılar, hep ayırdılar..Bir tarafta kademe gözetilerek göreve getirilenler, bir tarafta siyasetin rüzgarıyla göreve getirilenler.

Asker hep savundu astını,üstünü,atamayla getirilenler istisnalar hariç hep koltuk sevdasında olmayı seçtiler astını savunmak haklarını dillendirmek yerine..Aynı işi yaptığımız, birlikte şehit,birlikte gazi olduğumuz kardeşlerimizden bizi ayıralı 25 (yirmi beş) yıl geçti.Nice hükumetler kuruldu, nice bakanlar atandı yaptıkları ayrımı düzelteceğiz diye her seçim öncesi söz veren.kurşunların ayırmadığını,hainlerin ayırmadığını,ayırdılar.

Tam 25 (yirmi beş) yıldır Asker ile polisi ayırdılar, daha ne kadar ayıracaklar belli değil...

Kardeşi kardeşten ayırdılar. Her seçim öncesi polislere 3600 ek gösterge için söz verdiler, söz verdik, yapacağız diyenler zamanını da biz belirleriz diye diye 25 (yirmi beş) yıldır ayırdılar...

Dün değiştirmeye karar verdikleri çoklu baro sistemi,asker kardeşlerimizin çalışma düzenlemelerini bir günde,bugün değiştirebilenler, bizim özlük haklarımız ile ilgili çalışmaları tam  25 (yirmi beş) yıldır bitiremediler...Anlaşılan o ki istemedikleri bir düzenleme olmalı bizim özlük haklarımız onca sene bitirilememesinin sebebi de bu olsa gerek.İstedikleri bir günde istemedikleri sürgünde.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, Allah ailelerine sabırlar versin...

Selamlar saygılar.."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi