|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Yol kenarlarına terk edilmiş hurda araçlar toplandı
  • Reklam

Yol kenarlarına terk edilmiş hurda araçlar toplandı

Kütahya kent merkezinde Belediye ve İl Emniyet Müdürlüğü’nce ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında yol kenarları ve boş arazilerde terk edilmiş durumda bulunan hurda araçlar toplandı..

02 Temmuz 2020 - 14:42 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 15:01

Kütahya kent merkezinde Belediye ve İl Emniyet Müdürlüğü’nce ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında yol kenarları ve boş arazilerde terk edilmiş durumda  bulunan hurda araçlar toplandı..

Kütahya Belediyesi'nin resmi internet sitesinde konuyla ilgili paylaşım da şu ifadeler yer aldı : "Kütahya Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında yol kenarları ve boş arazilerde bulunan hurda araçlar toplandı."

ÇEKİCİLERLE OTOPARKLARA TAŞINDI

Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kullanım ömrünü tamamlayan, çürümeye terk edilen, hurdaya çıkan araçları, oluşturduğu çirkin görüntü ve çevreye verdiği zararlardan dolayı toplamaya başladı.

Ekipler, il sınırları içinde sahipleri tarafından terk edilen araçları tespit ederek, bulundukları yerlerden kaldırılmaları yönünde sahiplerini uyardı. Sahipleri bulunamayan ve kaldırılmayan araçlar çekicilerle yediemin otoparklarına taşınıp, cezai yaptırım uygulanacak.

''ZABITAYA İHBARDA BULUNSULAR ''

Konuyla ilgili konuşan  Belediye  Zabıtası yetkilileri  “Trafik zabıta ekiplerimiz ilimiz genelindeki cadde ve sokaklarımızda terk edilmiş ve trafik düzenini bozan araçları, vatandaşlarımızın güvenliği ve trafik akışının daha iyi devam etmesi için kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz, hurda araçların sahiplerini belirlendikten sonra, kendilerine gereken uyarıyı yaparak araçlarını kaldırmalarını istiyor. Vatandaşlar çevrelerinde bulunan terk edilmiş veya  hurda araçları Zabıta Müdürlüğümüzü telefonla arayarak bildirebilirler.’’ dedi.

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye...
Neil Armstrong'un Oğlu; Babam Uzaylılara İnanıyordu! 
Neil Armstrong'un Oğlu; Babam Uzaylılara İnanıyordu!