|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Yunan Cumhurbaşkanı Sonradan Aslan Kesildi!
  • Reklam

Yunan Cumhurbaşkanı Sonradan Aslan Kesildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tarihi bir şamar yiyen Yunanistan Cumhurbaşkanı Noel mesajında da Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasına vurgu yaptı.

22 Aralık 2017 - 18:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’a yaptığı ziyarette hem Yunan Cumhubaşkanı hem de Başbakan Çipras’a 'Lozan' konusunda şamar niteliğinde tarihi bir ders vermişti. Erdoğan’ın karşısında koltuktan düşercesine aciz bir durumda olan Yunanistan Cumhurbaşkanı noel mesajında aslan kesildi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Noel mesajında, Türkiye ile iyi ilişkilerin ''Ankara'nın Kıbrıs’ın egemenliğine ve Lozan Antlaşmasına saygısına bağlı olduğunu'' öne sürdü.

Mesajı yansıtan Kathimerini Gazetesi ise bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunan mevkidaşı arasında Atina'da yapılan görüşmeyi anımsatarak, ''Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ay Yunanistan’a yaptığı ziyaret sırasında ikili, antlaşma ile ilgili karşılıklı olarak ender rastlanan açık sözlü beyanlarda bulundular'' yorumunu yaptı.

Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pavlopulos ile görüşmesinde, ''Lozan Antlaşması’nın açıklık gerektiren ayrıntılarının olduğunu söylediğini'' de yazdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
 #HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!
#HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!