|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
3600 ek gösterge görüşmeleri Kasım’da başlayacak..!
  • Reklam

3600 ek gösterge görüşmeleri Kasım'da başlayacak..!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge için Bakanlık ile mutabakatın sağlandığını belirterek, Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda Kasım ayında buna ilişkin bir start verileceğini açıkladı.

11 Ekim 2021 - 13:10 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 14:50

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,3600 ek gösterge için Bakanlık ile mutabakatın sağlandığını belirterek, Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda Kasım ayında buna ilişkin bir start verileceğini açıkladı.

Genel Başkan Yalçın, 3600 ek göstergenin Memur- Sen'in teklif ettiği bir madde olduğunu belirterek, "Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız." ifadelerini kullandı

"3600 ek gösterge teklifi bize aittir.."

Memur-Sen olarak Türkiye'de kamu görevlilerinin örgütlendiği ve bir milyon kapasiteyi aşan örgütlü yapı olarak 6 dönem toplu sözleşme gerçekleştirdiklerini hatırlatan Yalçın, 6 dönem toplu sözleşme içinde 350 kazanıma imza attıklarını anlattı.

Yalçın, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi kararlarını da bu toplu sözleşmede aldıklarını aktararak, şunları söyledi :

"Bunların ikisi de 2022 yılı içinde yetkili konfederasyon Memur-Sen ile çalışılacak ve tamamlanacaktır. Bugünlerde siyasette bir tartışma var. '3600'ü kim teklif etti?' diye. 3600 ek gösterge, 6 dönem toplu sözleşmenin tamamında Memur Sen'in teklif ettiği bir maddedir. Dolayısıyla teklif bize aittir. Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız. İcraat da Sayın Cumhurbaşkanımıza nasip olacaktır diye düşünüyoruz. Bu tartışmaya girmeksizin 3600'ün kapsamına ilişkin bütün kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak, ek gösterge sistematiğini adil bir şekilde düzenleyecek çalışmayı da bir an önce başlatmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile bu konuya ilişkin bir mutabakat sağladık. Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda buna ilişkin bir startı vereceğiz kasım ayı içinde."

BAŞKAN ERDOĞAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN İLK KEZ TARİH VERDİ 

2018 yılında partisinin seçim beyannamesinde yer alan 3600 ek gösterge  vaadi ile ilgili olarak Başkan Erdoğan, Kılıçdaoğlu'nun 3600 ek göstege  açıklamalarına ilişkin  "Biz bunun çalışmalarına zaten başladık ve verdiğimiz sözün hukuki altyapısını oluşturuyoruz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz." ifadelerini kullanmıştı.

Partisinin İstanbul'da 8 Ekim'de düzenlediği "Türkiye Kültür Stratejisi Forumu"na katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kamu çalışanların 3600 ek gösterge beklentisi hakkında şunları söylemişti : 

“BEN SÖKE SÖKE 3600 EK GÖSTERGEYİ GETİRTECEĞİM. ERDOĞAN, GETİRMEYE MECBUR OLACAK”

3600 ek göstergeyi ilk dillendiren benim. Erdoğan'ın hazırladığı seçim bildirgesinde onlar da 3600 ek gösterge vereceklerini ifade ettiler. Yıl 2018, hangi yıldayız 2021. Hala getirmiyor. Kaç yıl oldu, neden getirmiyor? Ben söyledim, getireceğini söylüyor. Ben söke söke 3600 ek göstergeyi getirteceğim. Erdoğan, getirmeye mecbur olacak. Getirmezse biz getireceğiz, bu kadar açık.""

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı