|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
ABD’deki Eylem İstanbul’a Sıçradı Polis Müdahale Etti
  • Reklam

ABD’deki Eylem İstanbul’a Sıçradı Polis Müdahale Etti

ABD’deki siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan​​​​​​​ eylem İstanbul’a sıçradı. İstanbul Kadıköy’de ABD'deki protestolara destek vermek isteyen bir gruba polis ekipleri müdahale etti. Protesto yapan gruptan çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

02 Haziran 2020 - 18:26

ABD’deki siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan eylem İstanbul’a sıçradı.

İstanbul Kadıköy’de ABD'deki protestolara destek vermek isteyen bir gruba polis ekipleri müdahale etti. Protesto yapan gruptan çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

ABD’nin son dönemde karşılaştığı en büyük protesto gösterileri devam ederken, Kadıköy boğa heykelinin bulunduğu noktada da bir grup, izinsiz eylem yapmak istedi.

POLİS GEÇİT VERMEDİ

Eylemcilerin protestoyu izinsiz bir şekilde gerçekleştirmesinin ardından 500’den fazla polis etkinliğe geçit vermedi. Emniyet ekiplerinin önlemleri kapsamında alanda zırhlı araçların da olması dikkat çekti.

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerin yoğunluğu 7. gününde kısmen azalırken, bazı büyük kentlerdeki protestolarda polis ile göstericiler arasında şiddet olayları yaşandı.

İstanbul Kadıköy’de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba müdahale etti. Eylemcilerin polisin müdahalesi sonrası Kadıköy’deki sokak aralarına kaçtığı gözlemlendi. İlk belirlemelere göre çok sayıda kişi gözaltına alındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret etti
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret...
EGM Aktaş, BM Polis Müşavirini Konuk Etti
EGM Aktaş, BM Polis Müşavirini Konuk Etti