|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Adanalılar üzüldü, İstanbullular sevindi..!
  • Reklam

Adanalılar üzüldü, İstanbullular sevindi..!

Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın İstanbul’a atanma kararına Adana halkı üzüldü, İstanbul halkı ise sevindi.

17 Haziran 2020 - 21:31 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 21:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 15 Haziran 2020 tarihli  Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla İstanbul İl Emniyet Müdürü Doç.Dr.Mustafa Çalışkan'ın Emniyet Genel Müdürlüğü yardımcısı görevine getirilmesiyle, Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul’a atandı. 

 
Bu atama kararı Adana’da gururla karşılandı. Ancak, bu karara Adanalılar üzüldü, İstanbullular sevindi.Aktaş, 16 milyonluk mega şehirden sorumlu olacak...
 
Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın Mardin'e atanmasının ardından İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da yapılan son atamalarla Adana’ya iz bırakanlar kervanına katılıyor. Demirtaş, Mardin’in yolunu; Aktaş da İstanbul gibi 16 milyon nüfuslu bir ‘mega kent’in yolunu tutuyor.

FARK YARATTI
 
2018 yılında Muş’tan Adana’ya gelerek, ‘il emniyet müdürlüğü’ görevini üstlenen 56 yaşındaki Zafer Aktaş, kentte ekibiyle birlikte yaptığı başarılı operasyon ve çalışmalarla kısa sürede fark yarattı. Başta terör olmak üzere uyuşturucuyla mücadelede kararlı bir duruş sergileyen Aktaş, organize suç örgütlerinin de adeta korkulu rüyası haline geldi. Bugün Adana’daki huzur ve barış ortamının sağlanmasında önemli bir pay sahibi olan Aktaş, sadece kentin değil, Türkiye’nin de gündemine oturan operasyonları bizzat kendisi yönetmişti.  
 
 
Zafer AKTAŞ kimdir ? 
 
1964 yılında Çanakkale’de doğdu.1983 yılında Polis Kolejinden, 1987 yılında Polis Akademisinden mezun olarak sırasıyla Gaziantep, Diyarbakır, İstihbarat Daire Başkanlığı, Ankara, Ordu, Mardin ve Bolu Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli birim ve rütbelerde görev yaptıktan sonra 2011 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi, İçişleri Bakanlığının 26.10.2016 tarihli kararnamesi ile Muş İl Emniyet Müdürü olarak,  27.12.2018 tarihli kararnamesi ile  de Adana İl Emniyet Müdürü  olarak görev yaptı. 
 
Resmi Gazete'nin 15 Haziran 2020 tarihli sayısında yayımlanan 2020/279 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince İstanbul İl Emniyet Müdürü görevine ataması yapıldı. 
 
 Zafer Aktaş, Balıkesir nüfusuna kayıtlı olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
ÖZEL HABER- ** Halis KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir Annedir'
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir...
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu