|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Ağıralioğlu, ’TRT, Kırmızı Bültenle Aranan Bir Teröriste...

Ağıralioğlu, 'TRT, Kırmızı Bültenle Aranan Bir Teröriste Mikrofon Uzatamaz'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu "Ferhat kod adlı O. Öcalan teröristinin TRT'ye çıkartılması ile alakalı suç duyurusunda bulunacağız.” Dedi.

27 Haziran 2019 - 21:09 - Güncelleme: 28 Haziran 2019 - 01:42

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu "Ferhat kod adlı O. Öcalan teröristinin TRT'ye çıkartılması ile alakalı suç duyurusunda bulunacağız.” Dedi.

Terörist Osman Öcalan’ın TRT ekranına çıkarılmasını eleştiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, facebook’tan yaptığı açıklamada “TRT, kırmızı bültenle aranan bir teröriste mikrofon uzatamaz! İYİ Parti Grubu olarak 39 Milletvekilimiz ile –Ferhat- kod adlı O. Öcalan teröristinin TRT'ye çıkartılması ile alakalı suç duyurusunda bulunacağız.” Sözlerine yer verdi.

İYİ Parti Milletvekilleri Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasına ilişkin suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

Partisi adına açıklamada bulunan Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Salı günü grup toplantımızı müteakiben, İYİ Parti Grubu olarak 39 Milletvekilimizle birlikte, O. Öcalan teröristinin TRT'ye çıkartılması ile alakalı suç duyurusunda bulunacağız" ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"TRT, Türk milletinin, vakarını örseleyecek bir yayın politikası gerçekleştiremez. TRT'nin haberleri Türk devletinin, Türk varlığının istikbaline kastetmiş alçaklara açık hale getirilemez. TRT'de bir terörist seçim sonuçlarını etkileyecek şekilde haberleştirilemez. Kırmızı bültenle aranan bir alçağa TRT mikrofon uzatamaz. Bunun arkasında kimler varsa bu iradeye imkanı kim oluşturmuşsa ortaya çıkacak. Salı günü TBMM Grup Toplantımızdan sonra 39 mebusumuzla birlikte TRT'nin yayın politikası, bu politikaya onay verenler, bunun arkasında imzası ve iradesi olanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
E-Ticarette Yeni Yapılanma
E-Ticarette Yeni Yapılanma
Çocuklara Okumayı Sevdiren Tom Gates Geri Döndü!
Çocuklara Okumayı Sevdiren Tom Gates Geri Döndü!