|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Ahde Vefa Platformu’na Kiraz Ailesinden Ziyaret
  • Reklam

Ahde Vefa Platformu'na Kiraz Ailesinden Ziyaret

Ahde Vefa Platformu'nun 'Ahde Vefa Buluşmaları' kapsamında gerçekleşen ve geleneksel hale gelen programlar zincirinin konuğu 'Kiraz Ailesi' oldu.

27 Ocak 2019 - 14:08 - Güncelleme: 27 Ocak 2019 - 20:05

Ahde Vefa Platformu'nun 'Ahde Vefa Buluşmaları' kapsamında gerçekleşen ve geleneksel hale gelen programlar zincirinin konuğu 'Kiraz Ailesi' oldu.

Türkiye’nin önde gelen ailelerine Ahde Vefa ziyaretleri gerçekleştirerek önemli sivil toplum kuruluşları arasına giren Ahde Vefa Platformu, siyasi danışman Taner Akkuş imzasını taşıyor, başkanlığını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Nuran Kırlak yürütüyor.

İstanbul Çağlayan Adliyesi merkezinde DHKPC’li teröristler tarafından hain bir suikast girişimiyle makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Babası Hacı Hakkı Kiraz ile Anne Saadet Kiraz, Ahde Vefa Platformu öncülüğünde ve Ünlü iş adamı Kaya Sarıhan'ın da ev sahipliliğinde Ahde Vefa buluşmalarına misafir oldu.

Program Ünlü Programcı Cemal Dursun'un Kuran tilavetiyle başlarken, yazar Ayşe Aslı Tufan'dan şiirler ve ünlü tasavvuf sanatçısı Emrullah Coşkun'un da ilahileri ile devam etti.

Baba Kiraz, “Ahde Vefa ihtiyaç duyduğumuz tek şeydir. Bugüne kadar bir damla gözyaşı bile dökmeyen ben, bu anlamlı programda gördüğünüz gibi gözyaşlarıma hakim olamadım. Bu vesile ile hatırlanmak ve değerli hissedilmek örf adetlerimizin de gereğidir.

Şehit babası olmak bir şeref bizim için. Bu minvalde başta oğlumuz olmak üzere, Ülkemizde vatanı için şehit olan tüm canlarımıza selam olsun. Allah; cennette de bizleri onlara komşu eylesin. Platform başkanı Nuran Kırlak ile bu güzel projenin mimarı olan Taner Akkuş kardeşime çok teşekkür ederim.” Dedi.

Başkan Kırlak’ta, “Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ın unutmak asla mümkün değil. Acısı henüz dün ki gibi yüreğimizde kor alev gibi. Kıymetli, dürüst, vatan ve millet aşkıyla görevini en mükemmel bir şekilde ifa eden bir değerin her zaman hatırlanıp saygıyla anılması gerekir.” İfadesini kullanarak Kiraz ailesine teşekkür etti.

Ev sahibi Sarıhan da, “Böylesi anlam yüklü duygularla dolu programların gerçekleşmesine vesile olan Ahde Vefa Platformu'nu, başkanı Nuran Kırlak'ı, bu güzel projenin mimarı olan Taner Akkuş kardeşim ve özellikle de bizleri katılımı ile şereflendiren Kiraz ailesine çok teşekkür ederim.” Diye konuştu…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı
Ulaşım zamları enflasyonu uçurdu
Ulaşım zamları enflasyonu uçurdu