|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

AK Parti’den İstifa Etti ve Suçladı

AK Parti'den İstifa Etti ve Suçladı

Belediye başkan yardımcılığından ve AK Parti meclis üyeliğinden istifa etti, belediye yönetiminin parti ilke ve etik değerleri ile bağdaşmadığını belirterek suçladı.

30 Ekim 2018 - 14:18

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde belediye başkan yardımcılığından ve AK Parti meclis üyeliğinden istifa eden Hasan Karakaş, belediye yönetiminin parti ilke ve etik değerleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle istifa ettiğini vurgulayarak ''Akraba kayırmacılığı yapılıyor." dedi.
 
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Belediye Başkan yardımcılığından ve meclis üyeliğinden istifa eden Hasan Karakaş, belediye yönetiminin parti ilke ve etik değerleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Karakaş, "Adaletsiz hizmet anlayışı ve akraba kayırmacılığı hakim oldu.'' diye konuştu.

''KOLTUK HIRSI, AKLIN ÖNÜNE GEÇTİ''
Hasan Karakaş yaptığı açıklamada, istifasında en önemli nedenlerden birinin mevcut belediye yönetiminin parti ilke ve etik değerleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar olduğunu ifade etti. Hasan Karakaş, açıklamasında, "Şanlıurfa'da siyaset yapmak, özellikle Siverek'te siyaset yapmak. İnsan her geçen gün onurunu biraz daha yitirir hale geliyor. İnsani ve vicdani etikten uzaklaşarak tüm mukaddesat çiğnenir hale getirildi. Koltuk hırslarını aklının önüne geçiren, kendi çıkarlarını milletinin değerlerinin üstünde tutan, milletinin kültürel ve moral direncini hiçe sayan siyasiler ortaya çıktı. Siverek gibi sosyal yapısı farklı olan ilçemizde etnik kimlikler üzerinden çok iğrenç çatışma zemini oluşturulmak istendi. Beraber çalıştığımız, partimizin iç dinamiklerini ve dava ruhunu hiçe sayan idareciler türedi." dedi.

Belediye Başkanlığı yaptığı 4.5 yıllık görevi esnasında gözlemlediği yanlışlıklar ve duyduğu rahatsızlıklar da olduğunu vurgulayan Karakaş, partinin ilke ve etik değerleriyle bağdaşmayan tutum ve davranışları ise, "Adaletsiz hizmet anlayışı, nepotizm (akraba kayırmacılık) hastalığı, istişareden yoksun bir anlayışa sahip olunması" diye sıraladı.

PARTİ ÜYELİĞİ DEVAM EDECEK
Hüseyin Karakaş, AK Parti'nin üyesi olmaya devam edeceğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğinin süreceğini de ifade etti. 2015 yılından itibaren benzer sorunların yaşandığını da anlatan Karakaş, "Bugüne kadar bu sorunları dile getirmememin asıl sebebi partimizin hiçbir şekilde zarar görmemesi adına olmuştur 2015 ten beridir bu sıkıntılar mevcuttu ama biz o zaman istifa etmeyi düşündük fakat bu sıkıntıları partimize ve dava arkadaşlarımıza danıştık onlarda sürecin çok sıkıntılı olduğunu böyle bir eylemin partiye zarar vereceğini söylediklerinde istifadan vazgeçtik. Ancak mevcut anlayışın göstermiş olduğu samimiyetsiz eylemleri, vefa bilmezlikleri, ülkenin ve Cumhuriyetin sahibi olarak sadece kendilerini görüp, toplumun manevi dinamikleri ile bir türlü barışamayan, halkın örfüne, adetine inancına yabancı kalan, icraatlarında maske kullanıp, her türlü kirli tezgahları kuranlar yine sahneye çıktı. Aynı ekibin, aynı kişilerin ve aynı siyasetçilerin bir daha sahneye çıkmaması adına benim toplumsal duyarlılık adına Belediye Başkan yardımcısı olarak en üst seviyede bir mesaj vermek adına istifa ettim. Biz inşallah dava adamıyız. Biz her zaman partimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Dünde yanındaydık, Bugünde yanındayız yarında yanında olacağız" diye konuştu.

2014'TE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Hasan Karakaş 2014 yerel seçimlerinde Siverek'ten AK Parti meclis üyesi seçilmiş, daha sonra Siverek Belediye Başkanlığına getirilmişti. Karakaş geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FTM’ler Kahvaltı Etkinliğinde Buluştu, İstanbul Trafiğini Konuştu
FTM’ler Kahvaltı Etkinliğinde Buluştu, İstanbul Trafiğini...
American Hospital The Bodrum Cup Bodrum'a Festival Getiriyor
American Hospital The Bodrum Cup Bodrum'a Festival Getiriyor