|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kim Olacak? İşte O İsim!
  • Reklam

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kim Olacak? İşte O İsim!

AKP kulislerinde İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak'ın görevden alınacağı iddia edildi. Şenocak’ın yerine Osman Nuri Kabaktepe'nin getirileceği dile getirildi. Şenocak, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "24 Şubat Çarşamba gerçekleştireceğimiz AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna duyururum'' ifadelerini kullandı.

21 Şubat 2021 - 20:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da gerçekleştirdiği bir diizi toplantının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için yeni kararlar aldığı öğrenildi.

Toplantılarrın ardından AK Parti kulislerinde yeni bir isim konuşulmaya başladı. İstanbul’da AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın yerine, Osman Nuri Kabaktepe olduğu öne sürüldü.

'PERFORMANS YETERLİ DEĞİL'

AK Parti’li 7 ilçe belediye başkanının diğer ilçe belediye başkanlarını da temsilen Erdoğan ile görüştüğü Bayram Şenocak'ın performansının İstanbul için yeterli olmadığını söyledikleri belirtildi.

Erdoğan da bunun üzerine AK Parti İstanbul il başkanlığı için çeşitli isimlerle görüştü.

İddiaya göre Esenler Belediyesi’nde yapılan görüşmeye; AK Parti’nin eski ilçe yöneticileri ve il teşkilatında görev alan isimler davet edildi.

İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak'ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, "24 Şubat Çarşamba gerçekleştireceğimiz AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna duyururum'' ifadelerini ile aday olmayacağını açıkladı.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN KABAKTEPE'NİN İSMİ GEÇİYOR

Toplantıların ve görüşmlerin ardından AK Parti kulislerine yeni bir isim yansıdı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe'nin adının geçtiği öğrenildi.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Drift yapan sürücüye 6 bin 700 TL CEZA
Drift yapan sürücüye 6 bin 700 TL CEZA
Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor..'
Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor..'