|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
AK Parti Yeni MYK Açıklandı
  • Reklam

AK Parti Yeni MYK Açıklandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

24 Mart 2021 - 20:43

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi. Ömer Çelik, yeniden Parti Sözcüsü seçildi. Çelik, 'Kabine değişikliği olacak mı?' sorusuna da, "Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Bu tip durumlardaki bütün tahminler boşa çıkar. Listelerin uydurulmuş olduğunu görmüşsünüzdür." dedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri ve Çiğdem Karaaslan yer aldı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Önümüzdeki dönemde 2023-2024 seçimleriyle ilgili olarak bu MKYK'mız partimizin en üst yönetim organı olarak içinden çıkardığı MYK'mızla birlikte bütün bu siyasi süreçleri yönetecek." ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ AK PARTİ MYK'SI

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan

Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş

Genel Başkanvekili Binali Yıldırım

Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala

Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Zengin

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki

Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli

İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta

Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz

Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri

Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen

Genel Sekreter Fatih Şahin

Parti Sözcüsü Ömer Çelik

TBMM Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı

TBMM Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu

TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal

TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan

TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan

Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir

Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyüp Kadir İnan

KABİNE AÇIKLAMASI
Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kabine değişikliği Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Bu tip durumlardaki bütün tahminler boşa çıkar. Ne zaman yapılacağı nasıl yapılacağı Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Listelerin uydurulmuş olduğunu görmüşsünüzdür.

KADINA ŞİDDETE TEPKİ
Hepimizin odaklanması gereken konu kadınların kazanımların nasıl artacağıdır, kadına şiddetin önlenmesi için daha çok yapacağımızdır. Kadınların kazanımların artması politik bir tercih değildir, ahlakidir. Kim ne derse desin kadın haklarını güçlü bir şekilde savunuyoruz, bunu ahlaki bir zorunluluk olarak görüyoruz. Bunun altını çiziyoruz. Sistematik olarak geri bırakılmış, şiddetle karşı karşıya kalmış, kazanımları elinden alınmış kadınlara pozitif ayrımcılık uygulamak dengeyi bozan bir mesele değildir. Kadınlar onurlu, görkemli mücadelesi sayesinde elde edilmiştir. Kadınların görkemli mücadelesi aslında bir insanlık mücadelesidir." dedi.

MACRON'UN AÇIKLAMALARI
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarına ilişkin, “Herhangi bir somut kanıt olmaksızın bir devlet çıkıp bir başka devleti ‘benim seçimlerime müdahale edecek’ diye suçluyorsa, kendi demokrasisinin ne kadar kırılgan olduğunu, kendi seçim sisteminin güvenliğinin ne kadar zayıf olduğunu söylüyor demektir. Umarız bu ifadeyi düzeltirler. Bizim hiç kimsenin seçimlerine karışmak gibi bir arzumuz olamaz” dedi.

"AŞIRI SAĞCI BİR DİL BU"
AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Türkiye’nin, Fransa seçimlerine ’müdahale edebileceği’ iddiasında bulunmasına ilişkin sorulan bir soruyu yanıtlayan Çelik, “Macron’un, Cumhurbaşkanımızla yaptığı son görüşme son derece olumlu geçmişti. Bir takım sorunların ve söylemlerin paranteze alınması ve olumlu ajandaya odaklanılması şeklinde güçlü bir duruş sergilenmişti. Hepimiz Macron’un oradaki çizgisini korumasını arzu ederiz. Akdeniz, Suriye ve Libya’daki sorunlar konusunda müttefikimiz olan Fransa ile samimi ve yapıcı bir diyalog içerisinde olmak isteriz. Cumhurbaşkanımız muhataplarıyla bu diyaloğa açık olduğunu söylüyor. Macron’un geçmişteki üslubunu bırakarak video konferansta ortaya koyduğu yaklaşımı hepimiz olumlu bulmuştuk. O çizginin devam etmesini arzu ederiz. Macron’un açıklaması son video konferansta ortaya koyduğu çizgi ile uyumlu değil. Burada Türkiye’nin orada bir caminin Türkiye’nin arka bahçesi gibi kullanıldığı şeklindeki yaklaşım yanlış bir yaklaşımdır. Avrupa’daki aşırı sağcıların dilidir bu. Bu konuda açık bir diyalog içerisinde olmak isteriz” ifadelerini kullandı.

"KİMSENİN SEÇİMLERİNE KARIŞMAK GİBİ BİR ARZUMUZ OLAMAZ"
“Seçimlere müdahale ile ilgili herhangi bir devlet bir başka devleti suçluyorsa ortaya somut bir kanıt koysun” diyerek sözlerini sürdüren Çelik, “‘Ben böyle düşünüyorum’ gibisinden bir yaklaşımın diplomatik dilde yeri yoktur. Herhangi bir somut kanıt olmaksızın bir devlet çıkıp bir başka devleti ‘benim seçimlerime müdahale edecek’ diye suçluyorsa, kendi demokrasisinin ne kadar kırılgan olduğunu, kendi seçim sisteminin güvenliğinin ne kadar zayıf olduğunu söylüyor demektir. Umarız bu ifadeyi düzeltirler. Bizim hiç kimsenin seçimlerine karışmak gibi bir arzumuz olamaz. Tabi ki her ülkede Türkiye ile daha uyumlu çalışabilecek yönetimler iş başında olsun isteriz. Bölge sorunlarını beraber aşabileceğimiz yapıcı yönetimlerin iş başında olmasını isteriz. Ama bu başka bir şeydir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Emekli Bayram İkramiyeleri için 3 ZAM formülü
Emekli Bayram İkramiyeleri için 3 ZAM formülü
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı