|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Antalya Emniyetten Haber hakkında AÇIKLAMA
 • Reklam

Antalya Emniyetten Haber hakkında AÇIKLAMA

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nce, haber sitemizde yayımlanan " Yorgun Polis Sürücüye Dinlenme Odası Vermediler..!" başlıklı haber hakkında bir açıklama iletildi.

22 Temmuz 2020 - 13:43 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 14:10

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nce, haber sitemizde yayımlanan " Yorgun Polis Sürücüye Dinlenme Odası Vermediler..!" başlıklı haber hakkında bir açıklama iletildi.

Haber sitemizde yayımlanan söz konusu habere ilişkin Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğünce Haber Müdürü Halis Kahraman'ın e-posta adresine  22.7.2020 tarihinde iletilen cevabi açıklama yazısında şu ifadeler yer aldı : 

" Konu ile ilgili olarak ilgili birim amiri tarafından, emekli meslektaşımızla yapılan görüşmede; yanlış anlaşılma nedeniyle bir aksaklığın yaşandığı hususları belirtilerek, gerekli bilgilendirmenin yapıldığı anlaşılmıştır. Bilgilerinize sunar, mutlu ve huzurlu günler dileriz."

Haber sitemzde 14 Temmuz 2020 günü " Yorgun Polis Sürücüye Dinlenme Odası Vermediler..!" başlığıyla yayımlanan haber de şu ifadeler yer almıştı : 

Emekli polis Ümit Bilen, kendisine ait özel aracını kullandığını, beraberinde eşi ve engelli oğlu bulunduğunu, kendisinin araç sürücüsü olarak yorgun olduğunu, emekli memur kimliğini ibraz ederek, Antalya Alanya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde bulunan Şoför dinlenme odasında bir süre dinlenmek istediğini memur meslektaşlarına bildirdi.

Ancak bu talebinin yetkili komiser tarafından uygun görülmeyerek, dinlenmelerine izin verilmemesine adeta isyan etti.

Emektar polis Ümit Bilen'in sosyal medyada yer alan "POLİS EMEKLİLERİ HAK ARAMA VE HABER PORTALI" isimli polis sayfasındaki 14 Temmuz 2020 tarihli şikayet içerikli paylaşımında şu ifadeler yer aldı :  

"30 yıl Emniyet teşkilatına hizmet ederek bu şerefli meslekten onurumla emekli oldum.

10. 07.2020 günü saat 23.35 sıralarında yanımda eşim Sevim BİLEN ve engelli oğlum Yağız Enes BİLEN ile birlikte kendime ait 10.ES.760 plakalı araç ile yorgun olduğumdan dolayı Alanya Bölge Trafik Denetleme istasyon amirliğine geldim ve görevli arkadaşa emekli memur kimliğimi ibraz ederek istasyonda biraz dinlenmek istediğimi belirttim.

Kapı görevlisi beni içerdeki görevli arkadaşa yönlendirdi.Kendisine durumumu anlattığımda istasyon amirini araması gerektiğini, Istasyonda Şöför dinlenme odası olduğunu ancak bu zamana kadar kimseye kullandırmadıklarını, Amirine sorması gerektiğini söyledi.

Ben de kendisine yıllarca çeşitli Bölge Trafik Denetleme istasyon amirliklerinde çalıştığımı bu odaların yorgun sürücüler için olduğunu söyleyerek dışarıdaki nöbetçi memur arkadaşın yanına gittim.

Daha sonra içerdeki arkadaş telefon ile arayarak yetkili komiserin izin vermediğini söyledi.Bölge Trafik istasyon Amirlikliklerinde bulunan şöför dinlenme odaları bu amaçla yapılmamaşmıdır ki ?.

Ben yıllarca bu teşkilata hizmet etmemiş olsam bile buradan yararlanma hakkım olduğu kanaatindeyim..Bizler çalışırken bu şekilde vatandaşa hizmette bulunduk.

Bu odanın kullandırılması keyfiyete dayalı bir durum olamaz düşüncesindeyim.

Başka kişilerin de mağdur edilmemesi için gereğinin yapılacağı düşüncesi ile saygılarımı sunarım. Bütün çalışan meslektaşlarıma başarılar dilerim."

 

TR HABER AJANSI -**ÖZEL HABER-** AHMET KAPLAN 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Vedat BULUT
  10 ay önce
  Malesef değerli arkadaslarim hic kimse alinmasin gercekler bunlar ben ekmekli bir polis olarak bir Cargo sirketinde şoför olarak calisiyorum. Kanunen sehir icerisin 5 dak.durma ve duraklama hakkim oldugunu biliyorum. Arac icerinden hiç inmedigim halde plakaya ceza yazilmis ve yazilan cezalarda maasimizdan kesiliyor yani Teskilatimizdan biz ekmeklilere yardım eli uzanmaz demek istiyorum ki basimizin caresine kendimiz bakacagiz
 • Ali okcu
  10 ay önce
  Emekli polis memuru değil ama emekli memurum. Anadolu'da bir söz vardır. ..... Beylik vermişler. Babasını kesmiş. Çekirdekten yetiştirilmeden komiser veya makam verilenler makam sarhoşu olurlar. Ankara da polis kardeşlerimin yedikleri kumanyalar içler acısı. Üzülüyor um
 • Tuncay Tufan KALKAN
  10 ay önce
  Ne yanlış anlaşılmış gerekli izahat yok daha açıklayıcı olsun Antalya Emniyet müdürlüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu