|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Aşk Kalıcıdır’a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi
  • Reklam

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

Tuna Kiremitçi’nin 18 dile çevrilmiş 'Dualar Kalıcıdır' romanından uyarlanan, 'Aşk Kalıcıdır' adıyla tiyatro severlerle buluştu. 8 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Aşk Kalıcıdır” isimli oyun sanat severler tarafından büyük ilgi gördü.

10 Aralık 2019 - 02:08 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 02:22

Tuna Kiremitçi’nin 18 dile çevrilmiş 'Dualar Kalıcıdır' romanından uyarlanan, 'Aşk Kalıcıdır' adıyla tiyatro severlerle buluştu.

8 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Aşk Kalıcıdır” isimli oyun sanat severler tarafından büyük ilgi gördü.

Hakan Altıner’in yönettiği Oyun, sanat hayatında 50 yılı geride bırakan duayen tiyatrocu Dilek Türker, Damla Cercisoğlu ve Aslıhan İşcan tarafından 8 Aralık’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

55. sanat yılına girmeye hazırlanan usta sanatçı Dilek Türker’in kurduğu Tiyatro Ayna yapımı olan oyun, İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınarak hayatta kalmış Viyanalı bir Yahudi olan Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan Pelin adlı bir genç kızın dostluğunu ve hayatlarının kesişmesini konu alıyor.

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

Kültür, dil ve duygu sentezi üzerine kurulu oyun, aşk v e kadın perspektifini sentezliyor ve kaybolmakta olan aşk, sadakat, olgunluk, kıymet bilmek, özlem, fedakarlık, İstanbul ve Türkçe değerlerini izleyiciye hatırlatıyor!...

Türk yazarların oyunlarını sahneye taşımaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Dilek Türker,  “Hayaller ve umutlar hayatla barışmayı sağlar. Tiyatro hayal kurma gücünüzü diri tutan, umutlarınızı tazelemenize neden olan bir sanat koludur. Biz oyunlarımızla hayallerimizi ve umutlarımızı izleyiciye aktararak onlarla birlikte yaşatıyoruz.” şeklinde konuştu.

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

Hakan Altıner’in yönettiği “Aşk Kalıcıdır”da ışık tasarımı Nejat Karaorman’a, efekt tasarımı Metin Hoşgül’e, dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait.

8 Aralık Pazar günü saat: 18.30’da Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Sanatçılar Semiramis Pekkan ve Metin Zakoğlu da izleyedi.

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

Oyun 12 Ocak 2020 Pazar günü Akatlar Kültür Merkezinde Saat: 18.30’da yeniden sahnelenecek.

Biletler Biletix ve CKM gişesinde.

HABERİN FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN 

'Aşk Kalıcıdır'a Tiyatro Sevenlerden Büyük İlgi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
" Polislere 3600 verilirse #YüzümGüler..! "
İki Günlük Alkol Denetimi : 2115 Sürücüye CEZA
İki Günlük Alkol Denetimi : 2115 Sürücüye CEZA