|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu Eğil’i Ziyaret Etti
  • Reklam

Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu Eğil’i Ziyaret Etti

Dualar eşliğinde Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa Peygamber kabirlerinin puşideleri değiştirildi.

01 Mart 2019 - 19:00

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte Eğil İlçesinde bulunan Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa Peygamberlerin kabirlerini ziyaret ederek puşidelerinin değiştirilmesi törenine katıldı.

Törene Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; önceki dönem Bakanlardan  Dr. M. Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ile Ebubekir Bal, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Yenişehir Kaymakamı Serdar Kartal, Bağlar Kaymakamı Barış Demirtaş, Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, Eğil Kaymakamı Kürşad Atak, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve kurum müdürleri katıldı.

Bakan Soylu, eski Bakan Dr. M. Mehdi Eker, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, Eğil’de bulunan Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa Peygamberlerin kabirlerini ziyaret ederek kabirleri başında dua etti.

Daha sonra İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın okuduğu dua eşliğinde Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa Peygamber kabirlerinin puşideleri değiştirildi.

Ardından Bakan Soylu, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler Eğil İlçesinde kılınan Cuma namazının ardından vatandaşa aşure ikram etti.

Haber: Kenan Özgüven / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu