|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Balkanlarda Ayak Sesleri Filminin Galası Yapıldı
  • Reklam

Balkanlarda Ayak Sesleri Filminin Galası Yapıldı

Balkan Türklerine uygulanan soykırımı anlatan ‘’Balkanlarda Ayak Sesleri’’ filminin galası, İstanbul – Beşiktaş’taki Levent Zübeyde Ana Kültür Salonu'nda gerçekleşti.

04 Mart 2020 - 23:40

Balkan Türklerine uygulanan soykırımı anlatan "Balkanlarda Ayak Sesleri" filminin galası, İstanbul – Beşiktaş’taki Levent Zübeyde Ana Kültür Salonu'nda gerçekleşti.
Siyaset, magazin ve sanat camiasının yoğun katılımıyla 26 Şubat 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen galada duygusal anlar yaşandı. 


Makedonya Üsküp Halk Oyunları Derneği'nin gösterisiyle başlayan programda, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi ve usta sanatçı Erdoğan Eskimez tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

GALA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Elbi Yankı’nın sunuculuğunu yaptığı galaya katılanlar arasında, CHP Milletvekili Dursun Çiçek, İYİ Parti MKYK üyesi İsmet Koçak, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Orhan Can, Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Adem Serbest, Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Derneği Başkanı Hüseyin İşcan, Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Adnan Şahinler, Lozan Mübadilleri Derneği Sarıyer şube yöneticileri, Türk sinemasının oyuncuları, gazeteciler ve yazarlar yer aldı.

FİLM GERÇEK OLAYLARI ANLATIYOR

Senaryosu Banu Şentürk’e ait olan Balkanlarda Ayak Sesleri  film projesi sosyal sorumluluk içeren 1950 1958 yılları arasında Yugoslavya devletinin dünyanın en büyük soykırımı sonucunda yüzbinlerce Müslüman Türk toplumunu katledilmiş olduğu ve sürgüne zorlandığı gerçek olayları anlatıyor. 

Makedonya Gostivar da çekimleri gerçekleşen filmin yapımcılığını Rumelili sanatçı Cüneyt Şentürk’ün üstlendiği Balkanlarda Ayak Sesleri filminin Yönetmen koltuğunda Ercüment Çavluer oturdu, görüntü yönetmenliğini ise Roni Hamid yaptı.

Filmin başrolünü ise Türk Sinemasının ünlü isimlerinden Selahattin Taşdöğen ve Makedonyalı sinema oyuncusu İsmail Ömer paylaştı.

BAYRAMPAŞA'DA DA GALA YAPILACAK

Son derece renkli ve dolu dolu geçen galada konuşan filmin yapımcısı Cüneyt Şentürk bu anlamlı filmi çok zorluklar içerisinde çektiklerini gönüllü oyuncuların ve set ekibin özverili gayretleriyle filmi tamamlayabildiklerini bu hususta maddi ve manevi desteği olan emeği geçen davete iştirak eden herkese sonsuz teşekkür ettiğini söyledi ve bir sonraki galanın ise Bayrampaşa’da gerçekleşeceğini belirtti.

Filmin yapımcısı Rumelili sanatçı Cüneyt Şentürk, filmin oyuncularına ve katkıda bulunanlara birer plaket verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı