|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Bayramla ilgili trafik tedbirlerimizi sahada uygulayacağız.
  • Reklam

Bayramla ilgili trafik tedbirlerimizi sahada uygulayacağız.

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaklaşan kurban bayramı nedeniyle, " Bayramla ilgili trafik tedbirlerimizi sahada uygulayacağız. " dedi

23 Temmuz 2020 - 15:17 - Güncelleme: 23 Temmuz 2020 - 15:48

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş,  Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaklaşan kurban bayramı nedeniyle, " Bayramla ilgili trafik tedbirlerimizi sahada uygulayacağız. " dedi 

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların katılımıyla Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile bugün gerçekleştirildi.

Toplantı salonunda bulunan genel müdür yardımcılarını, başkanları, makamlarında toplantıyı takip eden başkanları ve il emniyet müdürlerini  selamlayarak toplantıyı başlatan  Genel Müdür Mehmet Aktaş “Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah bizleri onlara mahcup etmesin. Tedavisi devam eden gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BAYRAM İLE İLGİLİ TRAFİK TEDBİRLERİMİZİ SAHADA UYGULAYACAĞIZ.

Yaklaşan Kurban Bayramı için alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapan  Aktaş “Bayrama yaklaşıyoruz. Bayramla ilgili güvenlik ve trafik tedbirlerimizi sahada uygulayacağız. Trafik başta olmak üzere tüm tedbirlerimizi alalım. Hem güvenlik, asayiş, hem trafik hem de pandemi ile ilgili alacağımız tedbirlerin hazırlığını yapalım. Arkadaşlarımızın yol uygulama noktalarını ziyaret etmeleri hem görevli personele moral olması açısından hem de işini daha ciddiyetle yapması açısından önemlidir. Mobil Plaka Tanıma sistemlerimiz (PTS) var. Bunları da etkin bir şekilde kullanalım.” dedi.

PKK İLE HER ALANDA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.. 

Konuşmasının devamında  Aktaş, “PKK ile mücadelede her şeyden önce mevsim itibariyle çok hareketli bir dönemden geçiyoruz. Yürütülen büyük çaplı operasyonlarımız var. Ayrıca her bölgede küçük çapta operasyonlarımız da devam ediyor. Her alanda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Geçen yıla göre örgüte katılım çok düşük. Teslim ve iknalar çok önemli. Burada da önemli bir rakam yakaladık ama elimizden ne geliyorsa ortaya koyarak bunu da arttıracağız.” dedi.

SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN İSTİHBARAT ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ..

Sınırlarımızın güvenliğinin önemini vurgulayan  Aktaş “Sınırlarımızdan geçiş eğilimleri söz konusu. Buradaki arkadaşlarımızın hassasiyeti çok önemli. İstihbarat ağırlıklı çalışmalarımızı aynı düzeyde sürdürelim. Sahada yoğun bir şekilde bulunmamızda fayda var.” dedi.

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE DE BAŞARILI FAALİYETLER YÜRÜTÜYORUZ..

Ayrıca  Aktaş, FETÖ örgüt yapısını canlı tutma çabası içinde olduğuna vurgu yaparak Sosyal medya üzerinden her olayı manipüle ederek etkili olma çabası var. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız bu konuda çok başarılı faaliyetler yürütüyor. Yakın bir şekilde takip etmemizde fayda var.” ifadelerine yer verdi.

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA YÖNELİK MÜCADELEMİZİ ARTIRACAĞIZ . 

Konuşmasının devamında göçmen kaçakçılığına değinen  Aktaş “Hem iç güvenliğimiz hem de Koronavirüsün yayılımı açısından Göçmen kaçakçılığı konusunda ülkemize girişlerin durdurulması çok önemli. Göçmen kaçakçılığına yönelik mücadelemizi artırarak sürdürelim.” dedi.

İSTANBUL POLİSİNİ PERSONEL AÇISINDAN DESTEKYECEĞİZ..

Ayrıca yarın, uzun zaman sonra ilk cuma namazı kılınacak olan Ayasofya'da çok sayıda vatandaşımızın bu tarihi anda orda olacaklarını belirten  Aktaş “İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzü personel açısından destekleyeceğiz. Biz de orada olacağız. Ayasofya'nın tekrar cami haline getirilmesinin İslam Alemi ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor