|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’BOŞ MU? DOLU MU?’ Kaygısına Son Veren Taksici
  • Reklam

'BOŞ MU? DOLU MU?' Kaygısına Son Veren Taksici

Veznecilerde bulunan bir taksi durağında taksi şoförlüğü yapan Tarkan Akman, aracına taktığı taksi tepe lambası ile taksi yolcularını tedirgin eden “BOŞ MU? DOLU MU?” kaygısına son verdi.

17 Temmuz 2020 - 17:24 - Güncelleme: 17 Temmuz 2020 - 20:06

Veznecilerde bulunan bir taksi durağında taksi şoförlüğü yapan Tarkan Akman, aracına taktığı taksi tepe lambası ile taksi yolcularını tedirgin eden “BOŞ MU? DOLU MU?” kaygısına son verdi.

Uygulama yaygınlaşması halinde; taksi serbest dolaşırken yol kenarında taksi bekleyen müşteri, acaba taksi boş mu diye düşünmeyecek.

Uygulama ile beraber takside yolcu bulunmadığı zamanlarda, yolculara en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla üzerindeki Taksi Şapkasında  “BOŞ” olduğu yazıyor.

Taksi tepe lambasının yanmaması halinde DOLU, yandığı zaman BOŞ olduğu ifade edilse de taksi şoförleri bu sistemi tam kullanmıyor. Gündüz lambaların ışığı fark edilemiyor, yolcular da haliyle tedirginlik yaşıyor. Arabada yolcu bulunduğunu fark etmeden aracın durmasını işaret eden yolcular agresiv bir sürücüye rastlayınca da tartışmalar da yaşanabiliyor.

TEPE LAMBASINDA “BOŞ"

Taksi ihtiyacı anında yolcuları tedirgin eden “BOŞ MU? DOLU MU?” kaygısı yeni tip taksi tepe lambası ile son buldu.

Bu sorunlara yaptığı uygulama ile çözüm üreten Taksi Sürücüsü Tarkan Akman, aracında yolcu olmadığı zaman “BOŞ” yazan tepe lambası taktı.

Yaptığı Örnek Uygulama ile “BOŞ MU? DOLU MU?” kaygına son veren Taksi Sürücüsü Tarkan Akman, “Taksi tepe lambasında yaşanan anlaşmazlıklara çözüm üretmek için bu yöntemi uyguladım. Bir taksi sürücüsünün iş disiplini, temizlik, düzen, giyim, Türkçeyi doğru olarak konuşmak ve başkalarıyla rahat iletişim kurmak kadar önemli bir uygulama bu.
Tepe lambası taksimetreye bağlı olsa da gündüz ışıkta anlaşılamıyor bazen yolcu fark edemeyebiliyor ve aracın BOŞ mu DOLU mu olduğu sıkıntı oluşturabiliyor. Yolcular, müşterilerimiz, özlü sözde olduğu veli nimettir. BOŞ yazılı tepe ışığı uygulaması, müşterilerle iletişimi daha kolaylaştırıyor ve daha iyi hizmet vermemizi sağlıyor.” Dedi.

Mesleğinden oldukça memnun olduğunu dile getiren Taksi Sürücüsü Tarkan Akman, "Ben mesleğimi seviyorum ve taksiciliği meslek olarak yapıyorum. Müşteri memnuniyeti için aracımda yolcu olmadığı zaman –BOŞ- yazan tepe lambası kullanıyorum. Müşterilerim de çok memnun." Diye konuştu.

Taksi Sürücüsü Tarkan Akman, BOŞ yazılı tepe ışığı uygulamasını, durakta bulunan diğer taksici arkadaşlarının da kullanmaya başladığını belirterek yaygın hale gelmesinin yararlı olacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azerbaycan ve Ermenistan Arasında Geçici İnsani Ateşkes
Azerbaycan ve Ermenistan Arasında Geçici İnsani Ateşkes
Fransa'nın Büyükelçisini Geri Çağırmasına Sert Tepki
Fransa'nın Büyükelçisini Geri Çağırmasına Sert Tepki