|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
  • Reklam

Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı

Polislere " Dijital Dergi " müjdesi..TEMÜD-DER Derneği tarafından çıkarılan Çağın Polis Dergisi, 2020 Temmuz sayısı " Dijital Dergi “ olarak yeniden çıkarıldı..

03 Temmuz 2020 - 14:28 - Güncelleme: 03 Temmuz 2020 - 15:12

Kısa adı TEMÜD-DER olan  Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 2004 yılında çıkartılmaya başlanan ve aralıksız Aralık 2017 tarihine kadar sürdürülen ancak teknik nedenlerle ara verilen / durdurulan  Çağın Polis Dergisi, çağın teknik gelişmelerine uyum sağlayarak “dijital dergi “ olarak yeniden çıkarıldı..

Çağın Polisi Dergisi’nin, Temmuz 2020 tarihli 186. sayısına  " www.temudderorg.tr sitesinde yer alan dergi kapağına tıklayarak e-dergi ortamında ulaşabilirsiniz.

 TEMÜD-DER  GENEL BAŞKANI İSMAİL ÇALIŞKAN' DAN MESAJ VAR..

"  Değerli üyelerimiz, sevgili okuyucular;

Bilindiği gibi 2 Şubat 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Dernek Genel Kurul toplantısında TEMÜD-DER Genel Başkanlığına seçildim. Oluşturulan Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte, hem derneğimizden bugüne kadar yapılanların muhafazası ve hem de bundan sonrası için koşulların daha iyi bir hale getirilmesi amacıyla çalışmalara başladık. Olumlu uygulamalar başlatmak ve bunlara kalıcılık kazandırmak üzere çalışmalarımız devam etmekte olup, bugüne kadar olan yürütülen faaliyetlerimizin bir özet vermek gerekirse;

★ Ankara/Maltepe’de bulunan Dernek Genel merkezimizde geniş ölçekli bir tadilat yapılarak hem aylık ve periyodik bazdaki dernek faaliyetlerimiz (toplantılar vs) için, hem de dernekte yürütülen ofis faaliyetlerimiz için yeni alanlar yaratılmıştır. Söz konusu tadilatın masrafları Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfımız tarafından karşılanmıştır.

★ Derneğin maddi durumunu iyileştirmek ve üyelerimize daha iyi hizmet vermek üzere proje geliştirmeye gayret edilmektedir. Bunların içerisinden Sandık projemiz hayata geçirilmiş olup, henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen gerek Dernek yönetimi gerekse üyeler açısından verimli bir şekilde yönetilmektedir. Dernek Genel Merkezimizde yapılan toplantılarda zaman zaman üyelerimizin bilgisi için sunumu yapılan bu faaliyetlerle ilgili bilgilendirmelere, derginin ilerleyen bölümlerinde geniş olarak yer verilecektir.

★ Yine dernek gelirlerini artırmak ve derneğimizin görünürlüğünü sağlamak amacıyla özel sektör ile yapılan işbirliği girişimleri artırılmıştır. Bu faaliyetlerden biri Fuar projesinden derginin ilerleyen sayfalarında detaylı bilgi verilecektir.

★ Dernek üyeliğini artırmak üzere Genel Merkez ve Şubeler olarak her daim tanıtıcı, bilgilendirici ve davet edici faaliyetlerde bulunulmaktadır.

★ Teşkilatımızla Genel Müdürlük ve ilgili birimler seviyesinde her zaman olduğu gibi iyi ilişkileri sürdürmek ve ortak çalışmalar yapmak üzere başta Emniyet Genel Müdürümüz ve Yardımcıları ile Daire Başkanlarına ziyaretlerde bulunulmuş ve Genel Merkezimize yapılan ziyaretler kabul edilmiştir.

★ Yönetimimizce , Cağın Polisi Dergisinin online olarak yeniden başlatılmasına karar verilmiştir. Derginin, aktif/emekli mensuplarımızın mesleki, idari ve bilimsel konulardaki görüşlerinin yansıtılması, kamuoyuna mesleğin tanıtılması, sorunları tespit ve çözüme kavuşturulması ve dernek tüzüğünde belirlenen diğer etkinlik ve faaliyetlerin duyurulması konularında yararlı hizmetler vereceğini değerlendiriyoruz.

★ Teşkilatla ve aktif/emekli mensuplarla ilgili yasal ve idari düzenlemeler için başta TBMM Komisyonları ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşme ve diyaloglar sürdürülmüş, görüş ve önerilerimiz şifahi ve yazılı olarak iletilmiştir.

★ Bu faaliyetler cümlesinden olarak,Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşme ve yazışmalar neticesinde ilgili yönetmeliğin değiştirilmesi sağlanarak Polis Akademisi mezunlarının tekrar adli uzlaştırmacılık faaliyetlerinde yer almalarının yolu açılmıştır.

★ Mesleğimizle ilgili var olan diğer emekli dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan ilişki ve diyaloga önem verilmekte ve tümümüzü ilgilendiren konularda istişare yapılmasının faydalı ve verimli olacağı değerlendirilmektedir. Planlanan projelerin uygulamaya konulması ve somut neticeler alınmasıyla mensuplarımızın bizlere olan güveninin artacağı ve buna bağlı olarak da yeni üyeliklerin gerçekleşeceğini umuyoruz.

Tüm bu konularla ilgili olarak ilgi ve desteğinizi bekliyoruz. Bu vesileyle, yayın hayatına tekrar başlayan dergimizin de hayırlı olmasını diliyorum.

İsmail ÇALIŞKAN
1. Sınıf Emniyet Müdürü (E)
TEMÜD-DER Genel Başkanı "

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası
Borsa İstanbul, 10 Hisseye Tedbir Getirdi
Borsa İstanbul, 10 Hisseye Tedbir Getirdi