|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çanakkale Platosu’na Görkemli Kapanış

Çanakkale Platosu'na Görkemli Kapanış

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeniyle Bağcılar Belediyesi tarafından kurulan ve bir hafta boyunca direniş öyküsünü anlatan Çanakkale Platosu sona erdi.

21 Mart 2018 - 23:42 - Güncelleme: 02 Nisan 2018 - 03:50

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeniyle Bağcılar Belediyesi tarafından kurulan ve bir hafta boyunca direniş öyküsünü anlatan Çanakkale Platosu sona erdi. Bağcılar İlçe protokolünün tam kadro yer aldığı ve vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği plato, tiyatro oyunu ve söylenen türkülerle görkemli bir kapanışa sahne oldu.

Bağcılar Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla 12 Mart tarihinde Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’na kurulan “1915’ten 2018’e Diriliş Platosu”nun kapanışı özel bir törenle gerçekleştirildi. İlçe protokolü ve ve Bağcılarlı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği program Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Bilgi Evleri öğrencilerinden oluşan Mehteran bölüğünün gösterisinin ardından tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez yönetmenliğinde Çanakkale savaşı canlandırıldı.

İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, yaptığı konuşmada “Çanakkale bizler için çok önemli bir zafer. Çanakkale zaferi bizim son yüzyılda tarihimizin yazıldığı mihenk taşlarımızdan birisi. Zaferi iyi anlamalı ve bu ruhu gelecek nesillere aktarmalıyız. Bir hafta boyunca burada günde dört seans boyunca o günleri canlandırmaya çalıştık” dedi.

“Afrin’de Çanakkale ruhunu görmekten onur duyuyorum”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Çanakkale yeniden ayağa kalkan bir medeniyetin dünya insanlığına her alanda ders verdiği yerin adıdır. 15 Temmuz’da Zeytin Dalı Harekatı’nda, Afrin’de Çanakkale ruhunun aynen yaşadığını görmekten büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle tekrar şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Emeği geçen Ahmet Yenilmez kardeşime, ekibine, tüm mesai arkadaşlarımıza, güvenlik güçlerine emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: “Çanakkale’nin anlam ve önemini burada bir hafta gösterilerle canlandırılmalarla hep birlikte görmüş olduk”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da “Çanakkale ruhunun ne olduğunu gençlerimize aktarmak bizim görevimiz. Yıl içerisinde yaptığımız Çanakkale gezileriyle ve belediyemizin yapmış olduğu Çanakkale platosuyla bunu aktarmaya çalıştık” dedi.

Programın sonunda “Yetim ve Öksüz Çocukların Hayallerine Ses Ver” projesi kapsamında Bağcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 34 yetim ve öksüz çocuğa bisiklet hediye edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş ve Ekonomi Dünyası Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Buluşacak
İş ve Ekonomi Dünyası Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Buluşacak
Kuveyt Türk’ten Depremzedelere 1 Milyon TL Bağış
Kuveyt Türk’ten Depremzedelere 1 Milyon TL Bağış