|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Çankırı Emniyet Müdürü Aksoy’dan 176.Yıl Mesajı
  • Reklam

Çankırı Emniyet Müdürü Aksoy'dan 176.Yıl Mesajı

Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, sosyal medya hesabından Türk Polis Teşkilatının 176'ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı.

06 Nisan 2021 - 17:42 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 18:20

Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, sosyal medya hesabından Türk Polis Teşkilatı'nın 176'ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı.

Sadettin Aksoy, paylaşımında, " Her zaman başımızın üstünde ve göğsümüzde taşıdığımız Polis yıldızının anlamına layık olmaya gayret edeceğiz..Şehitlerimize, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş gazilerimize ve emeklilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize, emeklilerimize ve çalışan tüm meslektaşlarıma aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluk diliyorum." ifadelerini kullandı.

Çankırı halkı ile İl Emniyet Müdürlüğü mensuplarının başarılı çalışmaları nedeniyle takdir ettiği İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy'un kutlama mesajında ise şu ifadeler yer aldı : 

"Biz Polisiz, M.Ö 209 yılında Mete Han ilk Türk Ordusunu kurduğunda, ilk polis teşkilatını da kurmuştu aslında, Uygurlar YASAVUL dedi, Göktürkler BÖRÜLER TEŞKİLATI, Selçuklular ŞAHNE dedi, Osmanlılar SUBAŞI. 10 Nisan 1845 de POLİS oldu adımız, öyle devam etti bu güne kadar.

Adımız tarihte ne olursa olsun, andımız aynı " VATAN SANA CANIM FEDA " Memuriyet emeklilikle biter, Polislik ölünce. Bizler ruhumuzla ve bedenimizle kendimizi vatanımıza teslim ettik, emanetimizi Yaradan'a teslim edene kadar öyle kalacağız. Her zaman başımızın üstünde ve göğsümüzde taşıdığımız Polis yıldızının anlamına layık olmaya gayret edeceğiz.

Şehitlerimize, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş gazilerimize ve emeklilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize, emeklilerimize ve çalışan tüm meslektaşlarıma aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluk diliyorum."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Teknoloji Startupları Dünyayı Değiştiriyor
Teknoloji Startupları Dünyayı Değiştiriyor